SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1907’den Alex’e duygusal açıklama

1907 Fenerbahçe Derneği sarı lacivertli kulüpte efsane olan Alex De Souza ile ilgili bir açıklamaya yer verdi. Açıklamanın Fenerbahçe'nin resmi sitesinden daha ayrıntılı olmasıysa gözlerden kaçmadı.

Güncellenme: 19:13, 08/12/2014
1907’den Alex’e duygusal açıklama

İşte o açıklama:

2004 Yılında bir gazetecinin “Alex’in Fenerbahçe’ye gelme olasılığı yok. Keşke gelse de seyretsek ama yok böyle bir olasılık. Kandırmayın Fenerlileri” sözlerinin üzerinden fazla zaman geçmeden tanışmıştık Alex de Souza ile. Henüz transferi aşamasında gündem olmuştu.

Her şey yeniydi hayatında, ülke, kültür, takım arkadaşları, oyun sistemi, ama Alex De Souza sekiz yıl gururla taşıyacağı çubukluyu sırtına geçirdiği ilk gün heyecan yaratmış, bizden biri olacağını göstermişti.

Bir futbol ustasını yine sarı lacivert çubuklu forma ile izlemenin keyfini ve gururunu bizler yaşarken, centilmen ve fair play ruhuna sahip bir sporcu olarak herkesin gönlünde taht kurmuştu.

Yeşil sahalarda verdiği her futbol resitalinin ardından rakip oyuncular ve taraftarların alkışlarıyla sahadan uğurlanan pek fazla oyuncu görmemişken Türk Futbolu, biz Alex’li Fenerbahçe’yi izleyebilen şanslı nesil oluvermiştik bir anda.

Bir masal gibi dinleyerek büyüdüğümüz Lefter’i, Can’ı, Fikret’i hayal edebilmek Alex’i izlerken çok daha kolay olmuştu…

Tutkuyla yaşanan sevdalarda bazen hüzün vardır, bazen mutluluk.

Nice şampiyonluklar yaşandı, kupalar 10'un ellerinden semaya kalktı. Şampiyonluklar kadar, hüzünler de yaşandı. Alex kaptanlığında tüm oyuncularımızın alın terleriyle ıslattığı formaların yazdığı nice başarı destanlarının her birinin ayrı bir öyküsü vardır elbette ama 100. yılımızda kendisinin de gol krallığı sevincini yaşadığı o tarihi şampiyonluğun yeri çok farklıdır yüreklerde.

Ne yazık ki her güzel şeyin sonu olduğu gibi Fenerbahçe formasıyla izlemeye alıştığımız Alex’in de Kadıköy'deki yolculuğu da 2012 sezonuyla beraber son bulmuştu.

Ailesiyle birlikte Ülkesine dönerken gerçek bir Türk dostunu, gönlünde kocaman Fenerbahçe sevdasıyla yolcu etmiştik.

Ülkemize ve Kulübümüze kattığın değerler için teşekkürler Capitão Alex!

Sarı-Lacivertli formayı sırtına geçirdiği ilk maçtan, kariyerini sonlandırdığı son maça kadar Fenerbahçe Bayrağını elinden bırakmayan Büyük Kaptan sana ve ailene bundan sonraki yaşamınızda öncesinde olduğu gibi başarılarla dolu günler ve esenlikler dileriz.

Yolun açık, şansın bol olsun. 1907 Fenerbahçe Derneği

Yayınlanma Tarihi:19:00,