SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı futbolcu Mustafa Pektemek ile bordo-mavili isim Essaid Belkalem hava topu sırasında çok ciddi bir şekilde kafa kafaya çarpıştı. Bu çarpışma sonrasında hem Belkalem hem de Mustafa Pektemek kanlar içerisinde yerde kaldı.

Belkalem’in başındaki kanamaya hemen müdahale edilirken, Mustafa Pektemek’in durumu ise herkesi korkuttu. Belkalem’e göre daha ciddi kanaması olan Mustafa Pektemek’e de hemen kulüp doktorları müdahala etti.

Acı içerisinde yerde kalan Mustafa Pektemek’in görüntüsü herkesi derinden izdi. hakemlerden izin alan teknik direktör Slaven Bilic de sahaya girerek, futbolcusunun yanında oldu ve durumunu öğrendi.

Mustafa Pektemek’in sakatlığı nedeniyle hemen sahaya ambuılans girdi. İlk müdahalenin ardından siyah-beyazlı futbolcu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk kontrollerin ardından Mustafa Pektemek’in burnunda kırık olduğu öğrenildi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, “Mustafa Pektemek, ikinci yarı hava topunda çarpıştı ve ilk geldiğimizde bilinç kaybı bulunmuyordu. Burnunda ve gözünden yaralandı. Kırık şüphesi vardı. Çok şiddetli kanadığı için tıp fakültesine getirdik. Burada farklı branşlarda doktorlar muayene etti. Aynı zamanda tomografi çekildi. 'Beyninde her hangi bir kanama ve bir hastalık görünmüyor. Göz kapağında yaralar var ve dikiş atıldı. Maalesef kırık bulunuyor. Burnunda ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeden farklı yerlerden kırık meydana geldi” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:20:39,