SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı ve camianın duayen isimlerinden İnan Kıraç, sarı-kırmızılı kulübün eski ve yeni başkanları Adnan Polat, Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat hakkında gündem yaratacak yorumlar yaptı.

Galatasaray Lisesi’nin mezunlar gününde NTV Spor’a açıklamalarda bulunan Kıraç, Başkan Yarsuvat’tan övgüyle bahsetti. Yarsuvat’ın Galatasaray’ı kurtardığını söyleyen Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Duygun'un dernek başkanlığı ve rektörlük gibi vasıfları çok önemli. Seveni sevmeyeni çoktur ve enteresan bir adamdır. Ayrıca iyi de bir avukattır. Baktı ki camiada sorun büyüyor bu sorunun içine kendini attı. Bu nedenle kendisini kutluyorum. Akıllıca bir hareketi de 6 ay görev süresi demesi oldu. Göreceksiniz ki bu süre içinde Galatasaray güzel günlerini yakalayacaktır.”

“AYSAL ZOR BİR DÖNEMDE GELDİ”

İnan Kıraç, eski başkan Ünal Aysal’a haksızlık yapıldığını savunarak, şöyle devam etti:

“Ünal Aysal gibi bir başkan bir daha zor buluruz gibi geliyor. Onu kırdık, üzdük. Aysal görevi devrealdığı dönemde çok kırık bir yapı vardı ve borçlar epey fazlaydı. Oy verdiğim o ekip zamanı geldi çok değişik ve olmayacak işler yaptı, kendi içinde ikiye bölündüler.”

POLAT DÖNEMİNE YÜKLENDİ

Kıraç, Adnan Polat’ın başkanlığı döneminde kulübün borç yükünün arttığını belirterek, “O dönemde yine bir hadise oldu ve 2-3 kişiye hisse aldırdılar. Bundan dolayı Galatasaray'ın zararı 85 milyon dolar oldu. Kulüp o gün sermaye artışı yapabilseydi bugün şu durumda olmazdı” diye konuştu.

İnan Kıraç, mayıs ayında yapılacak seçim için de, “Bizlere bir vazife düşerse, elimizden geleni yaparız” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:35,