SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 5-1 kazandıkları Kasımpaşa maçına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Güneş, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, seyircinin az olduğu gündüz saatlerinde oynanan maçta iki takımın da tedirgin başladığını, adaptasyon sorunu yaşadığını, bu nedenle basit top kayıpları gerçekleştiğini söyledi.

Golü erken bularak oyun üstünlüğünü ellerine almayı başardıklarını ifade eden Güneş, “Goller bulduk, pozisyonlar da bulduk, hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bütün oyuncularımı kutluyorum, hepsi, son bölüm hariç disiplinli oynadılar” diye konuştu.

Güneş, güzel bir maç oynandığını, pozisyon zenginliği yaşandığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Ben Kasımpaşa’yı da beğendim. Maç 10’a 3’te bitebilirdi. Bütün oyuncularımı kutluyorum ancak son bölümdeki hatalarını affetmiyorum. Skor 5-0 olduktan sonra 3 oyuncu kaybetmek affedilir değil. Oyuncularım gereksiz yere pozisyon yokken kart gördüler. Kendini yönetme, oyunu yönetme bakımından henüz istenilen düzeyde değiliz. Zaten bunu başardığımızda daha çok maç kazanırız.”

Bursaspor’da ligdeki 4. sarı kartlarını gören Ozan Tufan, Serdar Aziz ve Bekir Yılmaz önümüzdeki hafta takımlarındaki yerlerini alamayacaklar.

KASIMPAŞA CEPHESİ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ise maça ilişkin yorum yapmak istemediğini dile getirdi.

“Bursaspor’u tebrik etmek lazım. Konuşmanın bile bir anlamı yok” diyen Arveladze, şunları söyledi:

“Kariyerimde ilk kez böyle bir darbe yedim. Tabi beklenen bir skor değil ama Bursaspor’un hak ettiğini söylemek istiyorum. Onun için maçla ilgili yorum yapmak istemiyorum.”

Yayınlanma Tarihi:16:28,