SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emrullah’ın hediyesi

7 Aralık 2014

FENERBAHÇE adına dünkü maçtan yazılabilecek 3 puan dışında olumlu tek şey bile yok. Rakip ligin son sırasında. Bu sezon Süper Lig'e çıkmış, dünyanın transferini yapmış. Bildiğiniz toplama takım. Bir de üstüne teknik adam değiştirmiş. Bursa ve Eskişehir beraberliklerinin ardından kağıt üzerinde 3-4 farklı kazanarak moral bulabileceğin bir maç. Ama 90 dakikaya baktığımızda elde kocaman bir hayal kırıklığından başka bir şey yok.

HAFTALAR ilerledikçe Fenerbahçe daha iyiye gideceğine kötüleşiyor. Hücumda çoğalamıyor, baskı kuramıyor. Tempo desen yok, ruh desen ara ki bulasın. İsimler önemli değil, şampiyonluğa oynayan bir takımın, ligin son sırasındaki bir takımdan baskı yemesini kabullenemiyorum.

FENERBAHÇE'NİN koca 90 dakikada Sow'la bulduğu iki pozisyon dışında yakaladığı gol fırsatı yok. Caner ve Gökhan zaten formsuz. Onlar kilitlendiğinde Fenerbahçe hücumdaki üretkenliğini kaybediyor. Mehmet Topal, Emre ve Meireles'ten oluşan orta saha da sürekli yan pas, geri pas. Üretkenlik sıfır. Bu şekilde hücuma nasıl çıkacaksın? Yağmur var, saha ağır, tamam ama bu, kötü futbola mazeret olabilir mi? Bu üçlü dün Balıkesir'de 70. dakikadan sonra oyundan düştü.

GEÇEN sezona oranla Fenerbahçe'nin en büyük eksiği coşkusu. Hatırlayın, skor ne olursa olsun sarı-lacivertliler son düdüğe kadar hücumu düşünüyor, gol arıyordu. Şimdi ise skor üstünlüğünü eline geçirince hemen rölanti futbola dönüyorlar. Hava zaten yağmurlu. Rakibin attığı bir şut yerden sekse, yön değiştirip gol olsa ne olacak? İddia ediyorum, Fenerbahçe dün gol yese çıkaramazdı.

FENERBAHÇE tel tel dökülüyor. Bunu düzeltmek İsmail Kartal'ın görevi. İsmail Hoca tüm iyi niyetine rağmen ayağına kadar gelen fırsatı tepiyor. Hocam hiç kusura bakma, böyle devam edersen ligin sonunu zor görürsün.

GİRDİĞİ iki pozisyon dışında Sow'u sahada gören var mı? Haftalardır çok formsuz. Kuyt'ın da oyundan alınabildiğini nihayet gördük. Balıkesir 70. dakikadan sonra baskı kurmaya başladı, Kartal Emenike'yi sahaya sürmek için neden 84. dakikaya kadar bekledi anlamak mümkün değil.

DÜNKÜ maçın özeti şu: BALIKESİR kalecisi Emrullah galibiyeti Fenerbahçe'ye hediye etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek