SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yıldız alacağız demedim”

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, sporcu ve personele ödemelerin yapılabilmesi için ek bütçeye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:04, 06/12/2014
“Yıldız alacağız demedim”

Sarı-kırmızılı kulübün Türk Telekom Arena’daki çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen olağanüstü mali genel toplantısında konuşan Yasaman, güler yüzlü bir yönetim olduklarını ve bütün kurumlarla iyi ilişkileri bulunduğunu vurgulayarak, “Bu tavrımızı diğer kulüplere ve federasyona da gösteriyoruz. Bu kısa dönemde de ilişkilerimizin iyiye gittiğini görüyoruz. Burada herkes asık suratla çıkıyor. Biz yapıcı tenkit istiyoruz. Her şeyi saygı çerçevesinde yapmamız lazım. Zaman birlik zamanıdır” dedi.

Yasaman, yıl başında planlanan bütçelerde, kötü yönetim, öngörülmeyen ve istenmeyen nedenlerle sapmalar olabileceğini dile getirerek, “Onun için bu bütçe eğer belli bir dönemde gerçekleşmezse o zaman ek bütçe istenebilir. Daha önce önceden gelen sözleşmelerin ödemeleri, futbolcuların, basketbolcuların, voleybolcuların ödemeleri, personel maaşları var. Bütün bunların ödenmesi için bir kaynağa ihtiyaç var. Bu dönemi çıkartmak için bu bütçeye ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Basında, iki yıldız futbolcu alınacağına yönelik ifadelerin bulunduğunu anımsatan Yasaman, “Böyle bir şey söylemedim. Futbolun bir gösteri oyunu olduğunu söyledim. Herkes güzel futbolu ister, seyirciler de yıldız ister. Futbolda seyirciyi yıldız futbolcu çeker. Keşke imkanımız olsa seyirciyi heyecanlandıracak, stada getirecek yıldızlar alabilsek. Drogba geldi gördünüz. Sneijder gittiğinde saha hemen karışıyor. Ben ‘keşke’ dedim. Bugünkü şartlarda zaten böyle bir şey konuşulmuyor” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra söz alan kulübün eski yöneticisi Işın Çelebi, yönetimin istediği ek bütçenin bağımsız denetim raporunda şartlı onay aldığını belirterek, “Burada sadece 67 milyon liralık bir ek bütçe talebi var. Bunun onanması lazım, ancak kaynak gösterilmemiş vaziyette. O nedenle bunu banka kredisi olarak, borç olarak kullanacağımız anlaşılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Genel kurul üyelerinden Murat Ece de kulübün eski başkanı Ünal Aysal’a eleştirilerde bulunarak, “Aysal konuşma yaptı, mali konularda başarılı olduğunu söyledi. Borçlarda fazla artış olmadığını söyledi. Borçların aynı kalmasının tek bir sebebi var. Hisse satışı ve sermaye artışından 295 milyon lira geldi. Galatasaray Kulübü’nde hisse satışı ve sermaye artışından gelen para, 3 senede zararların finansmanında kullanmıştır. Olay budur” şeklinde görüş belirtti.