SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı bir futbolcunun adı, İtalya’da mafya soruşturmasına karıştı. Roma’da yürütülen ‘Mafia Capitale’ (Başkent Mafyası) soruşturmasında bu hafta büyük operasyonlar gerçekleştirildi. İçlerinde politikacılar, devlet memurları ve iş adamlarının da bulunduğu bir yapılanmanın yüzlerce milyon euroluk bir yolsuzluk ağı oluşturdukları ortaya çıktı.

Eski Roma Belediye Başkanı soruşturma kapsamına alındı. 37 kişi göz altına alındı. Yolsuzluk şüphelilerinin sayısı 100 olarak ifade ediliyor. 200 milyon euroluk mal varlığına el konuldu. Yolsuzluk nedeniyle Roma’nın hesaplarında 20 milyar euro açık olduğu tahmin ediliyor.

Bazı futbolcuların da bu soruşturma kapsamında yakalanan isimlerle zamanında kontak kurdukları ortaya çıktı. Giovanni de Carlo ismindeki, önceki gün gözaltına alınan mafya lideriyle Romalı futbolcu Daniele de Rossi’nin telefonda görüştüğü belirlendi ve bu konuşmaya ait tapeler yayınlandı. Yine tapelerden yola çıkarak De Carlo’nun, o dönem Napoli forması giyen Dzemaili’nin bazı arkadaşlarıyla ilişkileri olduğu da saptandı, bu yüzden Galatasaraylı futbolcunun ismi de soruşturmada geçti.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:11:33,