SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Belediye peşkeş çekti!”

Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun mali durum görüşmelerinde söz alan üyelerden Çelebi, mali konuların çözülebileceğine olan inancını dile getirirken, özellikle birlik içinde hareket ederek aşama kaydedilebileceğini vurguladı.

Güncellenme: 15:29, 06/12/2014
“Belediye peşkeş çekti!”

Başkan Duygun Yarsuvat’ın, Türk Telekom Arena’nın çatı sisteminin yerine, iç döşemesinin tercih edildiğini ve buna da bir yöneticinin görev sürelerinin sonunda imza attığını söylediğini hatırlatan Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkan Yarsuvat, stat çatısı konusunda bir atıfta bulundu. O kişi bendim. Yılda 100 milyon dolar gelir elde edilen bu stattır. Tüm localar ve dekorasyonu devlet üstlenmiştir ve 23 milyon liraya mal olmuştur. Öyle derme çatma masalar falan da yapılmamıştır. Söylenen tümüyle yalan ve yanlıştır. Stat yapılırken 2-3 yıl burada yattık kalktık. Kimseden teşekkür beklemiyoruz. Bu çatı yapılırsa da proje tamamlanmış olur. Sayın başkan beni çok iyi tanır. Ben doğruyu her şeye ve herkese rağmen savunurum. Riva’nın ruhsatını almak için aylarca kapılarda nöbet tuttuk. Mecidiyeköy’de bulunan ve bugün yetki istenen arsa kamulaştırılmıştı, biz hem geri aldık hem de şimdi yapılmak istenen binanın ruhsatını çıkardık. Yine kimseden teşekkür beklemiyoruz.”

Mecidiyeköy’deki arsasının hemen yanında bulunan 1600 metrekarelik alanın da Galatasaray Kulübü’nün malı olduğunu açıklayan Çelebi, “Bugün sizden bir isteğim var. Mecidiyeköy’deki arsamızın hemen bitişiğindeki 1600 metrekarelik bölüm de kulübündür. Şu an orada, bir inşaat firmasının satış ofisi faaliyet gösteriyor. Orası, Eroğlu Grubu’na belediye tarafından peşkeş çekilmiştir. Oranın geri alınması lazım. Arazimizi kim el çabukluğuyla verdiyse, Şişli Belediyesi’nden geri alınması lazım” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:31,