SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’dan oyuncularına dev uyarı!

Takımın kazanma alışkanlığını yeniden ele geçirmesi gerektiğine dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, “Sahada coşkulu olmalıyız. Kalitemizi göstermeliyiz” dedi

Güncellenme: 09:01, 05/12/2014
Kartal’dan oyuncularına dev uyarı!

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Teknik direktör İsmail Kartal, antrenman öncesi oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Balıkesirspor'un son haftalarda oynadığı maçların görüntülerini izleten Kartal ve yardımcıları rakibin zayıf yönlerini ve hücum varyasyonlarını oyuncularına ezberletti. Tecrübeli çalıştırıcı oyuncularına yaptığı konuşmada, zirve yarışının içinde olmak için kazanma alışkanlığına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

‘Coşku istiyorum'

İstikrarlı bir şekilde gelecek seri galibiyetlere ihtiyaçları olduğunu hatırlatan Kartal, “Sizden aklınızı ve kalbinizi takıma vermenizi istiyorum. Mümkün olduğu kadar daha coşkulu bir şeklide oynamalıyız. Orta alanda daha fazla pas yaparak, rakibin presini kırmalıyız. Topun hızını artırarak, rakip sahada pres yaparak kaliteli oyunu çıkaracak aksiyonlarlaoynamalıyız” dedi.

Özeleştiri yaptılar

Teknik heyet toplantısının ardından da başta takım kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel olmak üzere sarı-lacivertli futbolcular kendi aralarında değerlendirmede bulundu. Maçların önemine dikkat çeken sarı-lacivertliler, “İstenilen seviyede değiliz ama toparlanmak bizim elimizde. Balıkesir deplasmanında galibiyetle çıkışa geçmeliyiz. Daha fazla koşmalı, mücadele etmeli” dediler.