SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin en zengini oldu

100 milyon Euro'luk bonservis bedeliyle dünyanın en pahalı oyuncusu olan Gareth Bale, Britanya'da da zirveye çıktı. Galli oyuncu, yıllık 30 milyon Euro'luk kazancıyla, Ada'nın en zengin sporcusu oldu.

Güncellenme: 11:28, 05/12/2014
İngiltere’nin en zengini oldu

Real Madrid'in geçen sezon başında 100 milyon Euro (275.660.000 TL) bonservis bedeli ödeyerek Tottenham'dan kadrosuna kattığı dünyanın en pahalı oyuncusu Gareth Bale, Britanya'da da zirveye yerleşti.

Dünyanın en önemli ekonomi dergilerinden biri olan Forbes'in yaptığı araştırmaya göre 25 yaşındaki Galli oyuncu, Ada'nın en çok para kazanan sporcusu unvanını elde etti. Forbes, Bale'in yıllık gelirinin 30 milyon Euro'yu (82.698.000 TL) bulduğunu belirtirken, bu gelirinin 20 milyon Euro'sunu Real'den, kalan 10 milyon Euro'luk kısmını da aralarında Adidas (Spor ürünleri) ve EA Sports (Bilgisayar oyunları) gibi önemli firmaların olduğu sponsorlar ile reklam anlaşmalarından elde ettiği ifade edildi.

Yıldız futbolcu, bu alanda önemli isimleri de geride bırakmayı başardı. Onun geçtiği isimlerin başında ise Formula 1'de şampiyonluğa ulaşan İngiliz Lewis Hamilton (26 milyon Euro), Kuzey İrlandalı golfçü (Rory McIlroy), Manchester United'ın golcü futbolcusu Wayne Rooney (19 milyon Euro) ve Liverpool'un tecrübeli kaptanı Steven Gerrard (16 milyon Euro) yer aldı. Los Galacticos'un yeni vazgeçilmezleri arasında yer alan Bale, bu sezon takımı adına 17 maçta 7 gol ve 5 asistle oynadı.