SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugünkü zirve hakkında yapılan “ Aysal'ı aklama kongresi” yakıştırmaları ve eski başkan Adnan Polat'ın yaptığı “ Bu yetki ile Aysal'dan hesap sorulamayacak. Dikkatleri başka yöne çekiyorlar. G.Saray adına oyunlar oynanıyor. Kısa süreli bir yönetim neden böylesine geniş yetkiler istiyor” sözlerine yanıt verdi.

G.SARAY'I DAVA EDEN ADNAN POLAT'TIR

Hamdi Yasaman, ‘G.Saray'da etkin bir muhalefet grubu olduğunu belirtip Aysal'ı aklama kongresi yakıştırmalarına “Eski başkan Adnan Polat zaten ekibi ile Ekim ayında seçime girdi. Muhalefet bu kongreyi çarptırmak istiyor. Bu yapılan açıklamalar demagoji ve saptırmadır. Bunları bekliyorduk, demek ki bu yönetimi yıpratarak Mayıs ayı için kendilerine yol açmak istiyorlar. Bu yorumlar G.Saray'a zarar verir. Başkanlar G.Saray'ın değeridir. Onlara geleneksel olarak saygı vardır. Galatasaraylı, eski başkanını deşerek mahvetmek düşüncesinde değildir. Bir hatası varsa eleştirilir. Şimdiye kadar eski başkanlara, G.Saray'a dava açılmamıştır. Liseli lisesiz diyerek ayrımcılık körükleniyor. Galatasaray gelenekleri ile yaşayan kurumdur. İlk defa G.Saray'ı ve genel kurulu dava eden ,Adnan Polat'tır.. Bu yolu açmak son derece kötüdür. Galatasaraylıların birbirini suçlaması kulübü kötü yere götürür. Gelen herkesin hatası olabilir ama art niyet asla olamaz” dedi.

BUNLAR POLİTİK OYUNLAR BU İBRA KONGRESİ DEĞİL

Bugün yapılacak olan genel kurulun bir ibra oylaması olmayacağının altını çizen Hamdi Yasaman, “Politik olarak bu kongreyi farklı yerlere çekiyorlar. Teknik olarak buraya çekmek mümkün değil. İbra ve hesaplarla ilgili bir kongre değil. Mali kongrede olacak bu oylama. Mart'ta olacak kongrede olacak. İbra 1 seneyi kapsar. Aysal dönemi son 2 ay bizim dönem iki ayrı ibra olacak. Bu böyle olur. Aş böyle Muhalefet bunu çarpıtmak istiyor. Ek bütçe istenmesi kabul edilirse ibrayı gerektirir denemez. Ek bütçe demek bu dönem içinde Mecidiyeköy veya bazı projeler adına kredi almamız gerekir. Para yok ki.

G.SARAY'IN GELECEĞİNE GELİRLERİNE TEMLİK KONULMUŞ

G.Saray'ın gelirlerine ve geleceğine temlik konulmuş. En çok da temlik eden Adnan Polat. Galatasaray'ın istikbalini temlik etmişler. Bazı projeler adına kredi ve borçlanma lazım. Bunu almak için kongre yapıyoruz, ibra oylaması için değil.

YÖNETİMDE HEPİMİZ CEO'YUZ CEO'YU ÇIKARDIK AMA KİMSEYİ ALMADIK

Kısa vadeli bir yönetim neden böyle geniş yetki istiyor diye eleştiri yapılıyor. Kendileri uzun dönemde bu denli reform yapamamışlar. 1 ay içinde önemli reformlar yaptık. Yüksek maaşlı profesyoneller ile yollarımızı ayırdık. Onların vazifesini hepimiz yönetim olarak yapıyoruz. Biz yönetimde hepimiz CEO'yuz. Onların görevlerini biz üstlendik.

DUYGUN HOCA VE BEN HAKEM GİBİYİZ KOLTUK SEVDAMIZ YOK TABLOYU ANLATACAĞIZ

Söylemlerle demeçlerle iş yürümez. Herşey açıklanacak. Tablo gözükecek. Ne aldık, ne götürüyoruz. Başkan konuşacak. Aydınlanacak. Oradaki aydınlanmaya göre karar vereceğiz. Duygun hoca ve benim konumum politik bir kimliğimiz yok. Biz hakem gibiyiz. Taraf değiliz. Durumu galatasaray'ın mali ve hukuki olarak disipline alıp yürümek istiyoruz. Herhangi bir başkanlık koltuk sevdamız yok. Objektifiz. Ne gerekiyorsa yapıyoruz. Politik davranmıyoruz. Ne ise o. Hukukçu kimliğlmiz ile hareket ediyoruz.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:18:15,