SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de son maçlardaki kötü skorlar ve beğenilmeyen futbol, takım içinde problemler olduğuna yorumlandı. Maddi sıkıntıların öne çıktığı, ancak teknik heyete dair de sorunların olduğu görüşleri doğdu. Kafaları kurcalayan sorulara Asbaşkan Tahir Perek açıklık getirdi.

Asbaşkan Perek, ödeme problemi olduğu iddialarını kabul etmedi. “Ben futbolcuların para problemi olduğunu hiç duymadım. Futbol AŞ ve onun ödemeleri ayrı bir kulvar ama tabi biz onunla da ilgileniyoruz. Zaten problem olacak bir durum da bulunmuyor. Ödemeler 3-5 gün aksayabilir. Bunun manası, problem olarak anlaşılamaz” dedi.

“DÜŞÜŞ DEĞİL ŞANSSIZLIK”

Bir de Moussa Sow meselesi var. Aldığı ücretin bu sene düşmüş olmasına kafayı taktığı ve bunun da futboluna kötü yansıdığı savunuluyor. Sow, 2011-2012 sezonunun yarısı için 1 milyon 280 bin Euro aldı. 2012-2013 'te 3 milyon 400 bin, geçen sezon ise 2 milyon 600 bin Euro kazandı. Bu sezon ve 2015-2016'da parası düşüyor. Mukavelesinde 1 milyon 400 bin Euro yazıyor.

Tahir Perek bu soruyu da cevapladı:

“Moussa Sow bunu sorun etmez. Zaten öyle bir durumu sıkıntı ediyorsa, tavır alıyorsa, o futbolcudan hayır gelmez! Sow'da öyle bir tavır görmüyorum. Takımda genel bir düşüş de yok. Biraz şanssızlık var. Bir kısırlık söz konusu. Birçok maçta iyiydik ama skora yansımadı. Son kupa maçında da ikinci devre 45 dakika yüklendik ama bir top geldi, genç ve yedekler gol yedi. Bizim bir silkelenmeye ihtiyacımız var. ”

YARIŞ ÇOK ZORLAŞTI

Rakiplerin form durumunun artması nedeniyle şampiyonluk yarışının daha da zorlaştığını kabul eden Perek, “Bu kez teknik direktör İsmail Kartal değil, verimsiz oyunculara operasyon olur” iddiasını da reddetti. “Kimse bir yere gitmez. İki tarafa da operasyon olmaz ” diyerek sözlerini noktaladı.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:17:01,