SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dirk Kuyt’tan örnek hareket

34 yaşındaki Dirk Kuyt'ın bu sezonki performansı eleştirilse de Hollandalı oyuncu futbolunu geliştirmek için elinden geleni yapıyor.
Fenerbahçe'de Mayıs sonunda sözleşmesi bitecek olan Dirk Kuyt'a yeni mukavele yapılmayacak. Bu yüzden ülkesine dönüp 1 yıl daha futbol oynadıktan sonra jubile yapmayı düşünen Kuyt, milli takımı da bırakacağını açıklamıştı. Anlayacağınız emekliliğe hazırlanan tecrübeli futbolcu teknik heyete bulunduğu teklifle bir kez daha alkış aldı.
İlerlemiş yaşına rağmen yediğine-içtiğine dikkat edip diyetisyenlerin sözünden çıkmayan ve hâlâ ekstra çalışmalar yapan Kuyt, gol vuruşlarındaki eksikliği için, "Biraz beceriksizliğim var. Gol vuruşlarını daha çok çalışmak istiyorum" itirafında bulundu.
Ve bu isteğini diğer arkadaşlarıyla da paylaşarak, "Gelin idman sonraları biraz daha gol vuruşu yapalım" dedi. Bu teklife en çok Pierre Webo sevinirken, ikiliyi yalnız bırakmayan diğer futbolcular da ekstra idmanlara başladı.
Bu arada Kuyt'ın 3. yılına girdiği F.Bahçe'de sabah kahvaltılarının ayrı bir önemi var. Hayata pozitif bakışı ve enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyen deneyimli yıldız, Samandıra veya Anadolu'daki deplasmanlarda özellikle de kahvaltıda verdiği selamla çevresine yeni bir özellik kattı.
Yüksek sesle, bazen de Türkçe'sini kullanarak "Günaydın" diyen Hollandalı, karşısındakinin uykulu haliyle ve kısık sesle ona karşılık vermesine adeta çıldırıyor. "Böyle olmaz. Sesiniz daha fazla çıksın ve yüzünüz gülsün" dedikten sonra takım arkadaşlarının da yavaş yavaş birbirlerine böyle günaydın demeleri çok hoşuna gitti.