SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolda zirve Şanlıurfa’nın

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi'nde Şanlıurfa Engelliler liderliğini korurken, ikinci sırada ise kentin bir diğer takımı Ceylanpınar Engelliler yer alıyor.

Güncellenme: 12:25, 05/12/2014
Basketbolda zirve Şanlıurfa’nın

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nin aynı kentteki iki takımı, Şanlıurfa Engelliler ile Ceylanpınar Engelliler zirve yarışında ilk iki sırayı paylaşıyor.

İkinci hafta maçlarının tamamlandığı ligde Şanlıurfa temsilcilerinin performans grafiği dikkat çekti.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Şanlıurfa Engelliler, ligin açılış maçında sahasında ağırladığı İskenderun Engelliler takımını 93-61 yendikten sonra çıktığı ikinci maçında ise Adana Martı Engelliler takımını 82-37 mağlup etti.

Bu sonuçların ardından iki galibiyet ve 175 sayı ile zirveye oturan Şanlıurfa Engelliler, gelecek hafta ise ligin son sırasındaki Hakkari Yüksekova Engelliler ile karşılaşacak.

Bu sezon ilk defa 1. Lig’e yükselen kentin bir diğer temsilcisi Ceylanpınar Engelliler de çıktığı iki maçtan da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Ceylanpınar ekibi, ligin açılış maçında karşılaştığı Hakkari Yüksekova Engelliler’i 100-44’lük gibi farklı bir skorla yendi. Ardından İskenderun Engelliler ile karşılaşan Ceylanpınar temsilcisi bu maçtan da 74-59 galip ayrılan taraf oldu. Ceylanpınar Engelliler ise iki galibiyet ve liderden sadece bir sayı eksikle 174 sayı puan cetvelinde ikinci sıraya yerleşti.