SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sow vuruş dersinde

F.Bahçe kaleci antrenörü Murat Öztürk, maç kasetlerini birlikte izlediği yıldız futbolcuya ‘rakipler seni ezberledi. Özel olarak çalışmalıyız” komutunu verdi.

Güncellenme: 08:26, 04/12/2014
Sow vuruş dersinde

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Süper Lig'in en çok pozisyon üreten takımı olmasına rağmen geride kalan 11 haftada rakip fileleri 16 kez havalandıran Fenerbahçe, geçtiğimiz yılın (26) bir hayli gerisinde kaldı. Bursaspor ve Eskişehirspor maçlarından beraberlikle ayrılarak zirveden kopan sarı-lacivertli takımda gol sayısını yükseltmek için yoğun çaba harcanıyor.

Tüm golcüler çalışıyor

Teknik Direktör İsmail Kartal, yardımcı antrenörü Murat Öztürk'e bu konuda özel görev verdi. 11 haftada 4 gol atan Moussa Sow'un maç kasetlerini toplayan Öztürk, Senegalli'nin kaçırdığı gollerdeki vuruş hatalarını belirledi. Sow ile birlikte bu görüntüleri izleyen Murat Öztürk, vuruş stilini değiştirmesini önerdi.

Öztürk, yıldız futbolcuya “Kaçırdığın gollerde sürekli aynı vuruşu yapıyorsun. Artık kaleciler de seni ezberledi” ifadesini kullandı. Hafta başında iki kaleci Mert ile Erten'i idman sonrasında bekleten Öztürk, Sow'a özel olarak vuruş dersi verdi. Bunu gören Pierre Webo ve Emmanuel Emenike de Sow'a katılarak son vuruş çalışmasında yer aldı.