SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nostalji

4 Aralık 2014

Sarıyer denilince akla önce Çelebiç, Rıdvan Dilmen, Sercan sonra da Erdal Keser, Fikret, Erdi'li takım akla gelir. Bir zamanlar Türk futboluna damga vuran bir ekipti Boğaz'ın ‘Beyaz Martı'sı, şimdilerde ise Süper Lig'in iki altında var olma mücadelesi veriyor. Dünkü maçın sonucunun ne olacağından çok yakın geçmişi hatırlatan nostaljik anlamı daha önemliydi. Bir de mücadele gündüz saatinde oynanınca futbolseverlere 80'li yılların rekabetlerini hatırlattı.

Karşılaşmanın teknik ve taktiğini konuşmanın çok manası olmaz. Zaten iki takım arasında büyük bir güç dengesi var. Beşiktaş son haftalarda yedek kalan oyuncularını ve gençlerin bir kısımını deneme fırsatı buldu dünkü mücadelede. Ancak Bilic'ten özellikle altyapıdan gelen isimlere daha çok şans vermesini beklerdim. İlk 11'de sadece Atınç vardı, kaldı ki o da 4 sezon önce Süper Lig'de bir maç da olsa boy göstermiş bir oyuncuydu.

Beşiktaş, Yusuf Ziya Öniş'teki 90 dakikayı hiç kendini sıkmadan kazanmasını bildi. Karşılaşma siyah-beyazlılar açısından bir antrenman maçı niteliğinde geçti. Kara Kartal çok daha farklı bir sonuçla galip gelebilirdi ama vites küçülttüler. Ligde ve Avrupa'da fazla forma imkanı bulamayan Cenk attığı iki golle nispeten moral buldu. Mustafa Pektemek'e verilen fırsatın gurbetçi forvete neden tanınmadığı bir soru işaretidir. Sivas 4 Eylül, Kayserispor, Tuzlaspor ve Giresunspor'un aldığı sürpriz sonuçlar gözönüne alındığında Beşiktaş'ın deplasmanda ciddiyeti elden bırakmadan elde ettiği farklı sonuç kupada da iddialı olacağını gösteriyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek