SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray maçında stat krizi

Diyarbakır'daki Atatürk Stadyumu'nun çökme tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle 12 bin seyirci kapasitesinin 4 bin 600 kişiye düşürülmesi ardından Ziraat Türkiye Kupası'nda Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Galatasaray arasındaki karşılaşmanın hangi stadyumda oynanacağı henüz netlik kazanmadı.

Güncellenme: 19:29, 04/12/2014
G.Saray maçında stat krizi

Ziraat Türkiye Kupası’nda 24 Aralık Çarşamba Spor Toto 2’inci Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Galatasaray, Diyarbakır’da karşı karşıya gelecek. Büyükşehir Belediyespor maçlarını Seyrantepe Tesisleri’nde oynarken, Galatasaray karşılaşmasının ise Atatürk Stadyumu’nda oynanması hedefleniyor.

Ancak, 3’üncü lig ekiplerinden Yeni Diyarbakırspor’un karşılaşmalarını oynadığı 12 bin seyirci kapasiteli Atatürk Stadyumu tribünlerinde fazla seyirci alınması halinde çökme tehlikesi olduğu gerekçesiyle mühendislerin yaptığı inceleme ardından İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından seyirci kapasitesi 4 bin 600 kişiye düşürüldü. Stadyumda misafir takımlar için ayrılan bölüm de kapatıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun Atatürk Stadı için 4 bin 600 kişiye izin verdiğini belirterek, “Galatasaray maçında 4 bin 600 kişiyle karşı oynayacak olmamız ayıp değil mi? Stadın tamamının açılması için diretiyoruz” dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Aslan, Galatasaray’ın Diyarbakırspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği 2010 yılından beri Diyarbakır’a gelmediğini belirterek, şöyle dedi:

“Bu maç için Bitlis, Siirt, Batman ve Mardin gibi illerden bilet için her gün bizleri arıyorlar. Millet daha şimdiden bu maç için bilet peşine düşmüşken, biz maçın kaç bin kişiye oynayacağımızı bilmiyoruz. 4 bin 600 kişiye karşı Galatasaray gibi bir Avrupa devinin oynaması büyük bir ayıp olur. Kesinlikle stadın tamamının açılması lazım, bu sorunu çözer çözmez biletleri satışa sunacağız. Yapılan düzmece bir raporla bizim işimizi zora sokuyorlar. Biz bu konuda tepkimizi ortaya koyacağız” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:19:16,