SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, 14 Eylül'de Trabzon ile 0-0 berabere kaldı. Bu maçtan önce Euro 2016 elemelerinde 3-0'lık İzlanda depremini yaşadık. Milli Takım, Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 yenildi, Letonya ile 1-1 berabere kaldıktan sonra Fenerbahçe, Arena'da Galatasaray'a 2-1 mağlup oldu.

 

Galatasaray derbisinin ardından İsmail Kartal'ın öğrencileri 3 maçlık galibiyet serisinde Gençlerbirliği, Beşiktaş ve Çaykur Rizespor'u geçip zirveye çıktı. Ancak yine milli ara geldi. 4-0'lık Brezilya bozgununu Volkan'ın küfür patlaması yaşadığı Kazakistan maçı takip etti. Milli aradan sonra Fenerbahçe önce Bursaspor ile 1-1, ardından da Eskişehirspor ile 2-2 berabere kalıp, liderliği kaybetti.

TAKIMIN RİTMİ BOZULUYOR

İdeal 11'indeki futbolcuların neredeyse tamamını ulusal takımlara gönderen Fenerbahçe, 15'er günlük milli aralarda ancak 7-8 futbolcuyla antrenman yapabiliyor. Takımın ritmi bozuluyor.

Milli kamplarda yaşanan kaoslar da Fenerbahçeli futbolcuların psikolojisini bozuyor. Emenike, Nijerya ile Afrika Kupası'ndan elendi. Türk futbolcular, Euro 2016 elemelerindeki başarısızlıkla sarsıldı. Bu durum da Fenerbahçe'nin çöküşünde takım içindeki büyük sorunlarla birlikte başrol oynadı.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:10:44,