SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarından akın!

Konya’da oynanacak Trabzonspor karşılaşmasına siyah-beyazlı futbolseverler büyük ilgi gösteriyor. Şimdiden 15 bin bilet satıldığı öğrenildi.

Güncellenme: 08:40, 04/12/2014
Beşiktaş taraftarından akın!

AMKSPOR / Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş’ta Trabzonspor karşılaşmasına sadece futbolcular hazırlanmıyor! Siyah-beyazlı taraftarlar da, ligde son haftalarda üst üste galibiyetler alan takımlarını yalnız bırakmamak için çalışmalar yapıyor. Stat sorunu nedeniyle Konya'da oynanacak kritik mücadelede Beşiktaşlı taraftarların Torku Arena'yı tıklım tıklım doldurması bekleniyor. Bu doğrultuda yönetimin yaptığı çalışmaların meyvesini verdiği dile getirildi.

Ankaralılar tribünde

Zorlu karşılaşmaya daha günler olmasına karşın satışa sunulan biletlere Beşiktaşlılar'ın büyük ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Dört gün önce satışa çıkan biletlerde 15 bin barajının aşıldığı kaydedildi. Dün itibariyle toplam 15.500 bilet satılırken bu biletlerin 7 bini Konya dışında satıldı. Şehir dışından en çok ilgi gösteren şehir ise Ankara… Sivas maçında da takımlarını yalnız bırakmayan Ankaralılar, 4 bin kişiyle tribünde olacak.

İstanbul'dan geliş zor

Passolig'e büyük tepki gösteren İstanbul seyircisi de protestoyu sürdürüyor. Pazar günkü Trabzonspor mücadelesi için İstanbul'dan sadece 365 bilet alındığı ortaya çıktı. İstanbul'dan maça gitmek istemeyenlerin bir başka nedeni de o gün Konya'da düzenlenecek olan Şeb-i Aruz törenleri. Törenler nedeniyle şehirde boş otel bulunmazken, maçtan sonra İstanbul'a dönecek uçaklarda yer kalmaması, taraftarın bilet almasını engelliyor.