SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adalet bu mu MHK?

4 Aralık 2014

Hepimizin bildiği üzere önümüzdeki haziran ayında futbol federasyonu genel kurulu var. En çok merak edilen konuların başında da Başkan Yıldırım Demirören'in aday olup olmayacağı geliyor. Bana sorarsanız devam etmemesi Türk futbolu açısından daha iyi olur. Kendisinin herhangi bir açıklaması olmadı, ancak yakın çevresine bunu söylemiş olacak ki; adaylığı ile ilgili alt yapı çalışmaları şimdiden başlamış görünüyor. Peki bunu nereden çıkarıyorsun derseniz eğer; geçtiğimiz günlerde öyle bir şey duydum ki hem Demiören'in aday olduğunu anladım hem de diğer duyduklarım karşısında kulaklarıma inanamadım. Eğer bunlar doğrusu ise futbolumuzun son dönemdeki en büyük skandalı yaşanıyor demektir.

Şimdi soruyorum; Ey Zekeriya Alp! Riva'daki devre arası seminerinde, maç kampında, ulusal ve ilave hakem seminerinde ve son olarakta geçen hafta maç tatili ile ilgili talimat tebliği seminerinde hakemlere “2015'te Demirören aday, O devam ederse biz devam edeceğiz, biz devam edersek siz de devam edeceksiniz” gibi söylemlerde bulundun mu, bulunmadın mı? Bununla birlikte ayrıca şampiyonluğa giden takımlarla ilgili “Onlarla kötü olmayın, aranızı iyi tutun, aman özellikle üç büyükleri karşımıza alacak yönetimlerden uzak durun” dedin mi, demedin mi? Ey Yüksel Okçuoğlu! SANA gelince de; İlgili seminerlerde son olarak söz alıp “Hakem akıllı adamdır! Küfürden maç tatil edildiği nerede görülmüş? Bu talimat abartılı şekilde çıktı. Bazı kişiler ve kulüp başkanları için hazırlanmış” diyerek Aziz Yıldırım'ı da kast edip “Odanız basılmazsa ya da odanızın kapısı kırılmadıkça küfürden maç tatil etmeyin” dedin mi, demedin mi? Eğer böyleyse federasyon başkanınız ayrı telden siz ayrı telden çalmış olmuyor musunuz? Tüm bunların yanıtını benim kadar futbol kamuoyu da merak ediyor.Yanıt vermemeniz halinde hem bunları kabul etmiş olacaksınız hem de hakem kurumunun dibine dinamiti koymuş olacaksınız.

Yankaya'nın bacağı(!) Sayın Zekeriya Alp! Önceki hafta Motta'yı, ‘sana göre bana göresi' olmayan bir şekilde ve bariz hata yaparak atmayan hakem Özgür Yankaya'nın hatasını salı toplantısında hiç konuşmuyorsun. Bırak konuşup Yankaya'ya ceza vermediğin gibi, bir de onu ödüllendirerek ertesi hafta Gaziantepspor-Galatasaray maçına veriyorsun. Aklın sıra (tıpkı FIFA listesinde olduğu gibi) bu işi de oldu bittiye getirmeye çalışıyorsun. Bu tatlı su kurnazlığını herkese yutturursun ancak benim gibi işi bilenler yemez. Sonra ne oldu, Yankaya maça çıktı ve Türk futbol tarihinde unutulmayacak bir skandalına imza attı. Bu işler böyle işte Sayın Alp, sen hakeminin Beşiktaş lehine yaptığı hatayı görmezden gelir ona ‘sen bu kafayla devam et' deyip bir de Galatasaray maçına verirsen, o da beden diliyle bakış açınızı böyle açığa çıkarır. Ha o bacak yarın ne olur bilmem ama bu gidişle bir hakeminiz yarın ‘sen çekil golü ben atacağım' derse hiç şaşırmam(!)

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek