SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu gençlik aşısı tutar

3 Aralık 2014

SON yıllarda kupa maçlarına rotasyonlu kadroyla çıkan F.Bahçe'de bu gelenek dün de sürdü. Teknik direktör İsmail Kartal, Savaş Polat, Uygar Mert Zeybek, Muhammed Akarslan ve Caner Koca gibi genç oyunculara ilk 11'de şans vererek büyük bir cesaret gösterdi. Öncelikle Kartal'ı bu cesaretinden dolayı tebrik edelim. Türk futbolunun geleceği açısından böyle genç oyuncuların maçlarda şans bulması çok önemli. Bir tebrik de hocalarının yüzünü kara çıkarmayan bu gençlere gelsin. 18 yaşındaki Caner Koca attığı golde topu çok iyi takip etti ve karşılığını aldı. İkinci yarıda şans bulan Ramazan Civelek ile Hakan Çinemre de oyunda hiç sırıtmadılar. Ve bu gençler sarı-lacivertlilerin en azından oynayacakları kupa maçlarında formayı giymeye hazır olduklarını gösterdiler.

TABİİ verilen şansları iyi kullananlar olduğu gibi değerlendiremeyenler de vardı. Mehmet Topuz bu oyuncuların başında geliyor. Lig maçlarında formayı unutan Topuz, bu gidişle kupa maçlarını da kenardan izler. 9 ay aradan sonra sahalara dönen Egemen'in hırsına bakıp feyz alsın. G.Saray maçında gereksiz kırmızı gören Alves de özellikle yenen ilk goldeki hatasıyla gecenin kötüleri arasına adını yazdırdı.

MAÇI kaybeden taraf F.Bahçe oldu ama bana göre sonucun hiçbir önemi yok. Kadıköy'ün çimlerine ayak basan gençlerin tecrübesizliğine vermek gerek. Umarım İsmail Kartal da bu yenilgiyi önemsemez ve hiç olmadı kupa maçlarında genç yetenekleri izlemeye devam ederiz.

BİRAZ da Passolig dayatmasının futbolumuza verdiği zararı gözler önüne serelim. Ben bugüne kadar Kadıköy'de böyle boş tribünler önünde oynanan bir maç görmedim. Zaten taraftarların tribünlerden uzaklaştığı lig maçlarında iyiden iyiye sinyal veriyordu, dünkü kupa maçında tam tavan yaptı. Passolig'in mucitleri dün bomboş tribünler önünde oynanan maçı izlerken zevk aldı mı acaba?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek