SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yıldızına teklif yağıyor

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonu sona erecek olan Veli Kavlak'ın menajeri, başarılı futbolcu ile ilgilenen kulüpleri açıkladı.

Güncellenme: 14:06, 03/12/2014
Beşiktaş’ın yıldızına teklif yağıyor

Beşiktaş’ın orta sahadaki istikrarlı futboluyla değişmez oyuncusu olan Veli Kavlak ile Avrupa’nın üst düzey liglerinden pek çok takım ilgileniyor.

Avusturya Milli Takımı’nda da doğrudan oynayan tecrübeli oyuncu, somut olarak gelen tekliflere karşın önceliği Beşiktaş’a veriyor; çünkü siyah beyazlı takımda mutlu ve başarılı; ayrıca taraftarla da çok iyi bir ilişkisi var.

Veli’nin sözleşmesi bu sezon sonunda bitiyor. Konuyla ilgili Veli’nin menajeri Max Hagmayr, önemli bilgiler verdi.

ÖNCELİĞİMİZ BEŞİKTAŞ

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Hagmayr, “Besiktas’la sözlesme uzatma konusunda görüşmemiz gerekiyor. Biz konuşmaya açığız. Önceliğimiz Beşiktaş. Ama çok ciddi opsiyonlarımız var. Somut olarak teklifler alıyoruz” dedi.

İNGİLTERE, ALMANYA, İTALYA

Avusturyalı menajer, “Veli ile Alman Bundesliga’dan Stuttgart ve M.Gladbach, İngiltere’den Southampton, Everton ve Leicester City, İtalya’dan ise Genoa ve Napoli ilgileniyor.

Veli, uluslararası bir oyuncu. Avusturya Milli Takımı’nda çok başarılı oynuyor ve bu durum tüm kulüplerin dikkatini çekiyor.

Beşiktaş’ta süreklilik gösteriyor. Yüksek bir standart elde etti ve onun altına hiç düşmüyor. Dolayısıyla bu bahsettiğim takımların hepsi Veli’yi transfer etmek istiyorlar” seklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ’I ÇOK SEVİYOR

Veli’nin Besiktaş’ta mutlu olduğunu, taraftarların da basarili oyuncuyu sevdiğini yineleyen Hagmayr, “Önceliğimiz Beşiktaş, görüşmemiz gerekiyor. Veli üçüncü senesinde ve Beşiktaş’ta yaşanmış 3 başarılı sezon sonunda hak ettiği şartlarda sözleşmeyi almasını arzu ediyoruz. Elbette İngiltere, Almanya ve İtalya’dan gelen bu teklifler Veli’inin vizyonu açısından çok önemli. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Önce Beşiktaş’la görüşeceğiz, sonrasında kararımızı vereceğiz” ifadelerini kullandı.