SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Başarısız olursa ben de giderim”

Cesare Prandelli’nin ipinin çekildiği yönetim kurulu toplantısında, “Florya’nın patronu eğer bensem, kesinlille Hamza Hoca’yı göreve getirelim” diyen Abdurrahim Albayrak’ın sözleri alkışla karşılandı

Güncellenme: 08:48, 03/12/2014
“Başarısız olursa ben de giderim”

AMKSPOR / Bahadır ÇOKİŞLER

Galatasaray’da Cesare Prandelli'nin gönderilmesinin ardından Hamza Hamzaoğlu'nun takımın başına getirilmesi sırasında başrolü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak oynadı. Prandelli'nin ipinin çekildiği toplantı sırasında yaşananlara AMK ulaştı. Toplantıda oy birliğiyle İtalyan hocayla yolların ayrılması kararı çıktı. Yeni teknik patronun kim olacağı konusu tartışılmaya başlandı.

Hemen telefona sarıldı

Her yönetici fikrini açıklarken, Abdürrahim Albayrak, “Benim aklımda biri var” dedi, ama isim vermedi. Hemen odadan çıkan Albayrak, Hamza Hamzaoğlu'nu telefonla aradı ve durumu anlattı. Genç hocadan olumlu yanıt alır almaz toplantı salonuna döndü ve “Florya'nın patronu bensem, Hamza Hoca'yı getirelim derim. Mayıs sonunda başarısız olursak ben de giderim” ifadesini kullandı.

Camiayı birleştirdi

BU arada Hamzaoğlu'nun göreve getirilmesiyle sarı-kırmızılı yönetime büyük destek geldi. Muhalif isimler yapılan tercihin doğru olduğunu ifade ederken, Albayrak, “Florya'da bütün riskleri ben alırım. İnanmasam görevi Hamza Hoca'ya teslim etmezdim” ifadesini kullandı. Hamzaoğlu'nun işbaşı yapmasıyla Florya'nın havası bir anda değişti. Sarı-kırmızılı taraftarlar da sosyal medyadan genç teknik adama güven mesajları yağdırdı.