SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Malaga’da müthiş bir performans sergileyen ve İspanyol taraftarların büyük beğenisini kazanan Faslı futbolcu iddialara göre Ocak ayında geri dönmesi için sarı kırmızılı idareciler tarafından ikna edilmeye çalışılacak.

Cesare Prandelli’nin takımdan ayrılmasından sonra Nordin Amrabat’ın Galatasaray’da forma şansı bulmasının daha kolay olacağını vurgulayan İspanyollar Türk kulübünün konu hakkında Malaga kulübüyle görüşeceğini açıkladı.

Geçen sezonun devre arasında Mancini’nin istemediği bu sezon da Prandelli tarafından veto edilen oyuncunun yerli teknik adam Hamza Hamzaoğlu’yla kadroda şans bulabileceği aktarılırken Malaga’nın Amrabat’ı bırakmayacağı belirtildi.

Galatasaray’dan Amrabat’ın bonservisini almak isteyen Malaga kulübünün işinin teknik direktör değişikliğiyle zora girdiği ve oyuncunun istemesi durumunda da kiralık sözleşmesinin fesh edilebileceği iddia edildi.

Galatasaray, Nordin Amrabat’ı ikna edebilirse Malaga kulübüyle görüşerek kiralık sözleşmesini fesh etmeye çalışacak. Ancak ilk aşamada hem Malaga kulübü hem de Amrabat’ın bu teklife sıcak bakmadığı belirtildi.

Ocak ayında transfer yapacakları mesajı veren Abdürrahim Albayrak’ın Amrabat’tan faydalanmak istediği ve bunun için İspanyol kulübü ve oyuncuyla görüşeceği belirtildi.

Eurosport