SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Mızrak’ atansın!

2 Aralık 2014

TÜRK toplumunda aileyi toplayan, eviren, çeviren kişi babadır ya, Beşiktaş'ta da bu baba hepimizin bildiği gibi Demba Ba… Beşiktaş sezon başı iki yıldız oyuncu transfer etti, Sosa ve Demba Ba. Ve ligi sırtladı gidiyor. Demek ki doğru transfer yapınca o oyuncular seni taşıyor. Bu maçta da gördük. Sosa'dan iki asist, Demba Ba'dan iki gol. Ama bu maç için sanki bunları Bilic görmemiş gibi işleyen makinenin dişlilerinin arasına çomak soktu. Ve Demba Ba'yı oyundan çıkardı. Bunu yaparak maçı riske soktu. Tabii ki bu maçlar Beşiktaş için ölçü değil. Hafta sonu derbi var. Bakalım orada ne yapacaklar?

AMA neyse ki Bilic'in imdadına yardımcı hakem Nihat Mızrak yetişti. Ofsayt olmayan pozisyonda bayrağını kaldırıp Karabük'ün nizami golünü iptal etti. Karabük'ü belki ligde tutacak, belki de Avrupa'ya götürecek 1 puandan etti. Umarım bu hatalı bayraktan dolayı bir antrenörümüz daha, yani Tolunay Kafkas lige veda etmez. O zaman Zekeriya Alp ve onun ekibi (!) ne yaparlar merak ediyorum doğrusu. Kırmızı doğruydu

AYRICA Zekeriya Alp'ten şunu bekliyorum: Tıpkı bir hafta önce olduğu gibi Motta'yı atmayarak Beşiktaş lehine hata yapan Özgür Yankaya'yı ödül olarak G.Antep-G.Saray maçına verdiği gibi, bakalım Nihat Mızrak'ı da haftaya G.Saray-Akhisar maçına vererek ödüllendirecek mi? Bu konuda tutarlı olmaları Türk futbolu adına en büyük dileğim (!).

KAMİL Abitoğlu, Mustafa Pektemek'i kırmızı kartla ihraç etmekte haklıydı. Mustafa Pektemek nasıl böyle bir kart görür anlamak mümkün değil. Pektemek'e de horozlanan ve sportmenlik dışı harekette bulunan Emre Güngör'ün de ikinci sarıdan atılması en doğrusu olurdu. Abitoğlu bunu es geçerek önemli bir hataya imza attı. Bir de yardımcı hakem Serdar Diyadin'in kaldırdığı öylesine hatalı bir ofsayt bayrağı var ki, gol olmaması onun büyük şansıydı.

KARABÜKSPOR mütevazı kadrosuyla lider karşısında futbolu çirkinleştirmeden elinden geleni yaptı. Ama saplanan ‘Mızrak'la amacına ulaşamadı. Yani en azından 1 puanı yakalayamadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek