SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“LİGTV aynı FBTV gibi”

Sabah gazetesindeki haftalık söyleşisinde Fenerbahçe - Eskişehirspor karşılaşmasını değerlendiren Uluç, LİGTV'nin FBTV gibi davrandığını iddia etti.

Güncellenme: 10:56, 02/12/2014
“LİGTV aynı FBTV gibi”

Ünlü yorumcu Hıncal Uluç, Spor Toto Süper Lig’in yayıncı kuruluşu LİGTV’nin Fenerbahçe yanlısı yayın yaptığını savundu.

İşte Uluç’un o yorumu:

Volkan’ın pozisyonunu izlerken yayıncı kuruluşun nasıl bir Fenerbahçe Televizyonu gibi davrandığına bir kere daha şahit oldum.

Topun tam 18 çizgisinin üzerinde olduğu anı ayarlamış ve orada durdurmuşlar. Çizgiyi çekmesi gereken yer, Volkan’ın topa dokunduğu an… O zaman çek, ben anlayım bakalım; dışarıda mı, içeride mi? Ama topla, Volkan’ın elinin arasında bir karış mesafe varken sen çizgiyi çekersen ve topu da tam çizginin üzerinde gösterirsen o zaman ‘taraflı yayın’ yapmış olursun.

Teknisyen arkadaşım, o görüntüyü ekrana getirdi ve ne Şansal’ın, ne Mustafa Denizli’nin ne de Tümer’in itirazı olmadı! ‘Bu görüntüde el geride, topa dokunmuyor ki! Elin topa dokunduğu anı görelim’ demedi kimse!..

O pozisyonda Volkan’ın çift dalışı da var. Bir kalecinin bomboş giden bir rakip oyuncunun önüne, vücudu ile ayaklarıyla yatması faul… Dünyanın her yerinde faul ve dakika 11… 11. dakikada Fenerbahçe kalecisiz ve 10 kişi kalacak. Kırmızı kart çünkü… O kırmızı kartı çıkartmamak için hakem, topun içeride olduğuna hükmedip, sıyırdı ve de Lig TV, hakemin haklı olduğunu, göz göre göre ispatlamaya çalıştı.

1- Yanlış yerde topu durdurdu; lafını etmediler.

2- Çift ayakla daldı; lafını dahi etmediler.

Ondan sonra Şansal, “Kare kare göstereceğim” diyor. Hadi göster kare kare!..

Taraflı yayın yaptığı için RTÜK, Atv ve A Haber’e ceza verdi. Taraflı yayın yapma hakkı sadece TRT’nin yok. Kamu televizyonu çünkü… Diğer televizyonlar istedikleri yayını yaparlar. Dünyanın her yerinde böyle… Özel kanallar bunlar… Ben üç kişilik bir parti kurarım, cebimde de milyarlar vardır, o partinin ‘reklamı olsun’ diye televizyon kurarım. O televizyonda, sadece o partinin reklamını yaparım. Bundan daha normal bir şey yok.

Ama sen ‘yayıncı kuruluşum’ diye maçın bütün gösterim haklarını alır, diğer televizyonlara zerre görüntü vermezsen ve de özellikle maç sonunda o yayınlardan istediğini seçip, istediğin gibi kullanırsan asıl o zaman tarafsızlığını ilan edersin. atv ve A Haber’e o cezayı veren RTÜK, lütfen, Lig TV’nin yayınlarını bir izlesin.