SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

STAT sorunuyla boğuşan, İnönü Stadı'nın inşaat sürecinde büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan siyah-beyazlılar, deplasmanda uçuyor. Bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı'nda beklentileri karşılayamayan Beşiktaş, dış sahada ise müthiş bir futbol sergiliyor. Demba Ba ve Sosa gibi yıldızlarıyla zirveye kanat açan Kartal, deplasmanda topladığı puanlarla liderliği kaptı.

Sadece Erciyes…

SÜPER Lig'e Mersin İdman Yurdu deplasmanında aldığı galibiyetle ‘merhaba' diyen Beşiktaş, oynadığı 6 dış saha maçının 5'inden 3 puanla ayrılmayı başardı. Sadece, 10 kişi kaldığı Kayseri Erciyesspor mücadelesini kaybeden siyah-beyazlılar, o maçın da 89. dakikasına 2-1 önde girmişti. 15 puan toplayan Beşiktaş, zirve için ne kadar iddialı olduğunu kanıtladı.

Tam 11 yıl sonra…

BU arada dünkü galibiyetle birlikte Beşiktaş 11. haftayı lider kapatmayı başardı. Siyah beyazlılar 11 yıl sonra bir ilki de başarmış oldu. Kartallar, son olarak 2003-04 sezonunda 11. haftayı lider olarak geçmişti. Kartal, son şampiyonluğun yaşandığı 2008-09 da bile aynı dönemde 22 puanla 2'nci sıradaydı.