SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da yönetim kurulu kararıyla kadro dışı  bırakılan takım kaptanı İbrahim Öztürk’ün, alacakları için kulübe ihtar çekerek Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurduğu öğrenildi.

İbrahim Öztürk’ün menajeri Tamer Özçam, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, “oyuncusunun geçen sezon ve bu sezondan olmak üzere yeşil-beyazlı  kulüpten 1 milyon lira alacağının bulunduğunu” söyledi.

Oyuncusunun 6.5 sezondur formasını giydiği Bursaspor Kulübünde bugüne  kadar ödemeler konusunda hiçbir sorun çıkarmadığını aksine bir takım kaptanına  yakışır şekilde yönetim kuruluna yardımcı olmaya gayret ettiğini vurgulayan  Özçam, “İbrahim’in bugüne kadar Bursaspor Kulübü için yaptıkları ortadadır. Son  olarak yönetim kurulunun geciken ödemerinde bile oyuncularla tek tek görüşen ve  yönetime kefil olan İbrahim Öztürk’tür” dedi.

Özçam, buna karşın yönetim kurulunun Ferhat Kiraz ile birlikte İbrahim  Öztürk’ü kadro dışı bıraktığını belirterek, şunları söyledi:

“Gelinen noktada İbrahim kadro dışı bırakıldıktan sonra da ödemelerin  yapılmasını bekledi. Ancak bu süreçte bizden sadece belirli bir ücret getirmesi  halinde İbrahim’in ara transfer döneminde takımdan ayrılması istendi. Hatta  İbrahim’in aklından böyle bir şey yapmak hiç geçmiyordu. 10 gündür genel menajer  Adil Cenkçiler’in aracığıyla başkan Recep Bölükbaşı’ndan randevu istedi ancak  buna da hiç yanıt gelmedi. Oyuncumun geçen sezondan ve bu sezondan alacağı 1  milyon liranın tahsili için biz de bugün itibarıyla avukatımız aracılığıyla  kulübe ihtar göndererek Türkiye Futbol Federasyonu’na da gerekli başvurumuzu  yaptık. Şimdi önümüzde 1 aylık süreç var. Eğer kulüp 1 milyon lirayı ödemezse  İbrahim Öztürk sözleşmesini tek taraflı olarak feshedecektir. Gelişmeleri bekliyoruz.”

İbrahim Öztürk’ün bu kararı alırken çok düşündüğünü ancak başka bir  çaresinin de kalmadığını dile getiren Özçam, “Özellikle lig şampiyonluğu yaşamış  kadronun bir oyuncusu, kaptanı olarak İbrahim Öztürk, bu tür davranışla  karşılaşmayı hiç hak etmiyordu. İbrahim Öztürk’ün hedefi çok sevdiği Bursaspor’da  futbol yaşantısını sona erdirmekti. Yönetim kurulunun kararını bile saygıyla  karşılayan, U-21 takımıyla antrenmanlarını kaçırmayan gerçek bir profesyonel olan  İbrahim Öztürk’ü herkesin en iyi şekilde anlayacağını umut ediyorum. Umarım  herkes için hayırlı olur” diye konuştu.

Tamer Özçam, oyuncusuna Spor Toto Süper Lig’den birçok takımın talip  olduğunu ancak bugüne kadar hiçbir kulüple görüşmediklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:21:36,