SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına zirveye doğru

1 Aralık 2014

Boşnak hocanın gitmesinin etkisi de diyebilirsiniz. Kontra atak oyununu çok çok iyi uyguladılar da diyebilirsiniz. Mehmet Ekici etkisi de diyebilirsiniz. Hepsi bir bileşen. Cardozo'nun bile kontra ataklarda depar attığı bir 90 dakika izledik. Cardozo'nun 3 gol bulmasındaki en büyük faktör, hücum elemanları çoğalan takımda çok fazla topla buluşuyor olması. Tüm buluştuğu toplarda isabetli şutlar çekti. Cardozo'nun hayalindeki Avni Aker belki böyle bir yer değildi ancak takım, buna yakındı. Yanal'ın takımı daha ilk devrede işi nasıl bitirdi? Ersun hoca, hızlı hücumla hemen sonuca giden takım hayali var. Bu hedefine her zaman ulaşamayabilir ancak bu şekilde çok maç kazanır. Çok gol atar, goller de yiyebilir. Şunu söylemek lazım; ilk devre ile ikinci devre arasında Trabzonspor takımında maça konsantre sorunu vardı. Gosso ve Mehmet Ekici ilk devrede dişe diş mücadele etti. Bu mücadelede Gosso maç sonuna kadar ayakta kaldı. İlk devredeki skor rahatlığını da es geçmemek lazım. 40 dakikada 3 gol bulan bir takımı, ikinci devre oyuna ısındırmak zor olabilir. İkinci devrede benim şaşırdığım, Trabzonspor 3 farkla öndeyken Yusuf'un kendini zorlaması. Oysa top çevirerek Gençlerbirliği kalesine rahatça inebilirlerdi. Üstelik savunma disiplinleri tamamen bozulmuştu.

Yanal farkı

TRABZONSPOR, golcüleriyle sonuca gitti. Takım olma yolunda önemli bir adım attı. Daha önemlisi zirveye tutundu. Zirvede ya da zirvenin çevresinde olacağını ilan etti. Haftaya Beşiktaş maçı nasıl biterse bitsin, bu takım ortaya bir seviye koyacak.

BÖYLE bir galibiyetten sonra Trabzonspor'un önü açık diyebilir miyiz? Evet öyledir diyemeyiz ancak bu ligde 40 dakikada 3 gol atan az takım var. Galatasaray'a kendi evinde 3 gol atmak da büyük iş.

BİR teknik adam değişikliğinin ön etkileri bunlar. Sonraki etkilerini ileriki haftalarda göreceğiz. Gençlerbirliği kötü takım değil, bu takıma da 4 atmak bizce başarı. Bu sezon kalelerinde ilk kez 4 gol görmeleri de bunun en büyük örneği.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek