SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de yaşanan hakem hataları ve TFF’nin bu sezonki yeni uygulamasıyla MHK Başkanı Zekeriya Alp’in basın toplantıları düzenlemesi hakkında Mehmet Demirkol esprili bir yorumda bulundu.

İşte Mehmet Demirkol’un o sözleri:

“MHK başkanının maç önü veya maç sonunda hakemler hakkında konuşması yanlış. Zekeriya Alp Volkan’ın pozisyonuna yarın ne diyecek? Örneğin Zekeriya Alp, Volkan kırmızı görmeliydi dese bunun ne faydası olacak? Peki o zaman şunu yapalım… Yarın Zekeriya Alp çıktı, yanında da Tolga Özkalfa var. Özgür Yankaya yok. Bütün hakemler yan yana çıksın Zekeriya Alp ile birlikte. Biz de alalım ellerimize boyaları kafalarına kafalarına atalım. Sapanlarla vuralım onları. Ya da strip poker var ya… Her hatası için elbiselerini çıkarsınlar, çırılçıplak kalana kadar uğraşalım.”

Demirkol, Eskişehirspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Emre Belözoğlu ile ilgili de şunları söyledi:

Fuat Aktağ’ın “Mert Aydın bana ‘Bir futbolcu saha dışında çok iyi bir insan olabilir ama beni saha içi ilgilendiriyor’ dedi. Haklı ancak biz Emre’yi saha dışında da biliyoruz. Gerçekten öyle biri değil, bambaşka bir insan. Biz saha içinde bunları gördüğümüz zaman üzülüyoruz. Emre’nin kendisi de şaşırıyordur. İzlerken gerginlik yaratıyor insanda. Sahada oynanan oyun sonuçta. Kendini bu hale sokmanın ne manası var anlamıyorum. Hep bir dış etkenlerin olduğunu söylüyor. Öyle dememiştim böyle demiştim diyor. Bunlar mazeret değil, böyle mazeret olmaz.” demesi üzerine Mehmet Demirkol; ”Emre aslında öyle değil, aslında böyle değil diyorlar. Herkes Emre’yi tanımak zorunda değil. Yakından tanıyanlar çok iyi diyorlar ama bizi ilgilendirmiyor bu. Bizi ilgilendiren Emre’nin nasıl davrandığı da değil, o kendisini ilgilendirir. Bizi ilgilendiren yaptığı davranışlardan sonra anında ceza verilip verilmediği. Ya kardeşim içinde bela geçen bir şey söylüyorsan hakem seni atar. 30 yıl önce de atıyorlardı. 15 senedir Emre kendini düzeltsin diye konuşuyoruz. 35 yaşına gelmiş birisine artık yardım almalı denmez. 35 yaş futbolda 93 yaşa tekabül eder. Suarez gidip Barcelona’da birilerini ısırmaya başlarsa aslında çok iyi bir insan falan demezler. İngiltere attı onu. İspanya’da yaparsa onlar da atar.”

Fanatik