SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’ten flaş açıklama

Karabükspor'u 2-1 yenip liderliği korudukları maçı değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic iyi bir galibiyet aldıklarını, 80 dakika iyi performans gösterdiklerini söyledi.

Güncellenme: 22:55, 01/12/2014
Bilic’ten flaş açıklama

İyi organize olan rakibe karşı genelde kontrolü ellerinde tuttuklarını belirten Bilic, “Özellikle ikinci yarıda çok çabuk oynadık. Doğru ve dikine oynadık, goller de geldi. Rakip oyundan düşmüştü. 3-4 gidebilirdik. Rakip sol tarafımızda uzun paslarla sorun yarattı, golü de buldular. Son 10 dakikadan memnun değilim. 3’üncü golü atıp maçın fişini çekmeliydik. Bir taraftan da 2-0’lık bir skor Karabükspor gibi bir takım karşısında bize yeterli olmalı. Karabükspor’a küçümsemiyorum, saygım var. Ama büyük hedeflere oynayan bir takımsak, böyle bir skoru yakalamışken daha iyi savunma yapmalıydık. Rakibin bu kadar üzerimize gelmesine izin vermemeliydik. Her şeye rağmen çok önemli bir galibiyet aldık” dedi.

‘SOSA İYİ BİR FORM YAKALADI’

Sosa’yı oyundan almasıyla ilgili soru üzerine Bilic, şöyle dedi:

“Sosa iyi bir form yakaladı. Belki üst düzeyde 90 dakika oynayacak performansa ulaşmamış olabilir. Çok yoğun bir maç takvimi içindeyiz, çok seyahat ediyoruz. Hafta içinde psikolojik olarak yıpratıcı bir maç oynadık. Kenarda iyi oyuncular var. Oyuna giren Mustafa ve Oğuzhan milli takım oyuncuları. Ve burada değilse, 2-0 öndeyken, son 20 dakikaya girilmişken onlara ne zaman şans vereceğiz. Onlar da bu rotasyonun, bu takımın önemli parçaları. Oyuna giren iki zinde oyuncu, bu kadar yüksek kaliteye sahipken bu değişikliği sorgulamak çok da mantıklı olmaz.”

Son bölümde takımın geriye çekilmesiyle ilgili soru üzerine de Bilic, son bölümde frene basmadıklarını, 2-0’dan sonra kontrolün ellerinde olduğunu, ancak 3’üncü golü bulamayınca baskı hissettiklerini söyledi. Bilic, takım savunmasını daha iyi yapmaları gerektiğini, bunun için de çalıştıklarını kaydetti.

‘CENK’E ŞAPKA ÇIKARIYORUM’

Kaleci Cenk’in sakatlığına rağmen takımı yalnız bırakmadığı hatırlatılan Bilic, “Bu tür fedakarlıklar olmaksızın şampiyon olamazsınız. Ama bu demek değil ki fedakarlık yapmak zirveyi, şampiyonluğu garanti eder. Sezon başından beri çok iyi bir ivme yakaladık. Çok iyi bir oyuncu grubu var. Rotasyon yapıyoruz. Rotasyon yaparken bütün oyuncular kendilerini çok önemli ve değerli hissedebiliyorlar. Sürekli oynamayan bazı oyuncuların bazı mutsuzlukları var. Bu anlaşılabilir bir şey. Cenk fedakarlık yaptı. Çok da iyi bir maç çıkardı. Ona şapka çıkarıyorum. Sadece bu şampiyon olmamız için yetmez. Ama bu olmaksızın şampiyon olmamız da imkansız” dedi.

Bilic, Trabzonspor maçını Konya’da oynayacaklarının hatırlatılması üzerine de “Bundan çok mutlu değilim. İyi bir rakibe karşı tarafsız saha fonksiyonu ortaya çıkıyor. Öyle bir hal var ki tüm iç saha maçlarımız kupa finali gibi. Ama bu da bizi Avrupa kupası maçlarına hazırlıyor” diye konuştu.