SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Minik taraftar “Ben G.Saraylıyım” deyince…

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin tanıtımı kapsamında Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nda, öğrenci velileriyle bir araya geldi. (Fotoğraflar: ESER ERENLER)

Ataşehir'deki kolej yerleşkesinde düzenlenen toplantıda başkan Yıldırım'ın yanı sıra kulüp yönetim kurulu üyeleri Mithat Yenigün ve Turhan Şahin de yer aldı.
Yıldırım, velilere hitaben yaptığı konuşmada, 2015 yılının mayıs ayında yapılacak seçimli olağan genel kurul öncesi, mart ayının sonuna kadar, üye olan taraftar sayısı konusunda açıklama yapmayacaklarını kaydederek, "İyi gittiğini söyleyebilirim. 1,5 milyona yakın elimizde datamız var. Kurduğumuz ekipler çağrı merkezleri vasıtasıyla bu kişilere ulaşıyor. Bölgesel çalışmalara başladık" dedi.
Taraftarların projeye büyük ilgisinin olduğunu aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bu çalışmalar fikrimizi kuvvetlendirdi. Aradığımız insanların yüzde 70'i olumlu dönüş yapıyor. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Sizler de bir kişiyi, arkadaşınızı, dostunuzu getirin. Şuna iyice inanın; Fenerbahçe'ye sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır. Başka bir şey kalmadı artık. Sizler Fenerbahçe'ye sahip çıkın, Fenerbahçe de Türkiye'ye sahip çıksın. Bu yol dönüşü olmayan bir yoldur. İyi çalışmalıyız, bunları iyi anlatmalıyız."
Fenerbahçe Kulübü'nün bundan sonra hiçbir yerde devletin arazisi üzerine yatırım yapmayacağını kaydeden başkan Yıldırım, "Bundan sonra hep kendimiz alacağız, malımız olacak, malımızın üzerine yatırımlar yapacağız. Yoksa artık önümüzdeki yıllarda sıkıntılar yaşanıyor. Bunu da yaşadık gördük hep beraber" değerlendirmesinde bulundu.
Konuşması sırasında yönetim kurulu üyesi Şahin'e takılan Yıldırım, "En büyük hedefimiz üniversite açmak. Arazilerin hepsini hallettik. Bir arkadaşımız söz verdi. Turhan Bey, arazi verecekti kulübe, arazi zenginidir. Bir yıldır beni oyalıyor, ama bir ayı kaldı. Bir ay daha oyalarsa her yerde konuşmamda söyleyeceğim. O araziye de su ürünleri fakültesi yapacağız" ifadelerini kullandı.
Çocuklarla da fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen Yıldırım, Galatasaraylı olduğunu söyleyen minik bir kız çocuğuna esprili bir şekilde "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" yanıtını verdi.
Aziz Yıldırım ve yöneticiler, tanıtım ve konuşmanın ardından, kolejde görev yapan öğretmenler ve öğrenci velilerinin üyelik başvuru formlarını kabul ederek imzaladılar.