SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dürüst’ten Sneijder ve Hamzaoğlu açıklaması

Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Hamza Hamzaoğlu ve Wesley Sneijder ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:04, 30/11/2014
Dürüst’ten Sneijder ve Hamzaoğlu açıklaması

Bugün TV’ye konuşan Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst merak edilenleri yanıtladı. İşte satır başları:

“Hamza Hoca için Fatih Terim’e danışmadık. Hamza Hamzaoğlu sadece Galatasaray’ı çalıştıracak. Sözleşmesi sezon sonuna kadar. Eğer başarılı olursa seçimden sonra da devam edecektir. Hamza hocanın sadece teknik değil kişilik olarak da bize bu geçiş döneminde faydalı olacağını düşündük.”

“Mali açıdan sorunlar her kulüpte olduğu gibi Galatasaray’da da var. Çözmek için uğraşacağız. Hamza için milli takıma herhangi bir tazminat ödenmedi” dedi.”

“Biz hocayı göndermek için futbolcularla asla görüşmeyiz. Prandelli’nin sözleşmesinde bir tazminat maddesi yok ama sözleşmesinin devamı ile ilgili kısım için görüşmelerimiz sürecek.”

“Wesley Sneijder konusunda ne onun, ne de bizim sıkıntısı var. Satmak gibi düşüncemiz de yok.B izim için esas olan onunla devam etmek. Sneijder’in önünde daha 1.5 yıllık sözleşme var. Şu an yenilemek için konuşmak çok çok elzem değil. Şu an Sneijder’in sözleşme gibi bir kaygısı yok.”

“Seyrantepe metrosuyla ilgili sıkıntıyı yarın görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta rapor alacağız. Türkiye’ye bir oyuncu geldiğinde dışarıya göre daha pahalıya geliyor. Yabancı sınırı bence olmamalı ancak olacaksa da istikrarlı olmalı, ona göre plan yapılabilmesi için.” Mayıs ayında aday olmak şu an Galatasaray’ın ve benim gündemimde değil. Galatasaray olarak 135 bin Passolig’li taraftara sahibiz” dedi.