SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Böyle hakemlik olmaz olsun’

Fıfa kokartlı eski akemlerimizden gazetemiz yazarı Selçuk Dereli Fenerbahçe- Eskişehirspor karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu

Güncellenme: 22:27, 30/11/2014
‘Böyle hakemlik olmaz olsun’

Selçuk Dereli Fenerbahçe – Eskişehirspor karşılaşmasının 85. dakikasında penaltı kararı veren Tolga Özkalfa’yı değerlendirdi.

İşte Selçuk Dereli’nin yazısı:

MAÇIN önüne geçen diğer bir isim de karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa’ydı. Özkalfa verdiği ve vermediği kararlarla oyunun sonucuna etki eden hatalara imza attı. Zaten hakemlik yönetimini çok başarılı bulmadığım Özkalfa, maçın ilk yarısında Emre’yi direkt kırmızı kartla atması gerekirken sarı kart dahi gösteremedi. Ancak Emre ne yaptı? “Hocam sen beni atamadın, ben kendimi yardımcı hakeme attırırım” dedi.

SONRA bakıyorsun Sow’un kafasında top Sezer’in açık koluna geliyor. Net penaltı var. Pozisyon ilave çizgi hakeminin önünde. Ama bunları görmek için oraya konan Hüseyin Sabancı bunu es geçiyor. Ardından Tolga Özkalfa devreye girerek maçın 92. dakikasında olmayan bir penaltıyı yaratıyor. Aynı durumda top Fenerbahçeli oyuncunun koluna çarpsaydı o dakikada bu kadar kolay o penaltıyı çalabilir miydi? Böylesine bir maçı yönetemeyen Özkalfa’yı bir de FIFA hakemi yaptınız. Ey Zekeriya Alp…

Ondan sonra salı günleri çıkıp bizlere La Fontaine’den masallar anlatmaya devam ediyorsun. Bunları başkasına yedirirsiniz ama ben yutmam. Üstelik atılan penaltıda, daha kullanılmadan önce ceza alanına giren en az 10 tane futbolcu vardı. Atışın da tekrarı gerekiyordu. Hakemin en doğru kararı bana göre, ilk yarıda Volkan’ın ceza alanı dışında elle oynadığı iddia edilen pozisyona verdiği devam kararıydı.

 

Yayınlanma Tarihi:21:59,