SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan flaş Aziz Yıldırım açıklaması!

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, zaman zaman sert söylemleriyle dikkat çeken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a artık müsamaha göstermeyeceklerini açıkladı.

Güncellenme: 13:49, 30/11/2014
Beşiktaş’tan flaş Aziz Yıldırım açıklaması!

A Spor’da yayınlanan ‘2’ye 1′ programına katılarak Serkan Korkmaz ve Fatih Doğan’ın sorularını yanıtlayan Ahmet Nur Çebi, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Türkiye Futbol Federasyonu’na eleştiriler yönelten Çebi’nin açıklamaları şöyle:

‘AZİZ YILDIRIM SIKINTILAR YAŞADI AMA BU SÜREÇ ÇOK UZADI’

Ben her zaman söylerim Aziz bey sıkıntılı günler geçirmiştir. O şike olayından dolayı içerde kalmıştır. Belki haksızlığa uğramıştır. Böyle olduğunu iddia ediyor. O psikolojide insanların sinirleri bozuk olabilir, gergin olabilir ama bu süreç artık çok uzadı. İlk başta mesela ben böyle söylüyordum. Aziz Bey yorgundur, başından bir sıkıntı geçmiştir. Anlayışla karşılamamız lazım. Biraz hoşgörülü olalım ama bu süre çok uzadı artık.

‘FEDERASYONUN ACİZ OLDUĞUNU GÖRÜYORUM’

Süleyman Seba.. Biliyorsunuz bu sezon ona verildi. Kalitesi, duruşu… Böyle olsun diye verilmedi. Bunlar kötüydü de, rahmetlinin adını verelim de hiç olmazsa düzelme olur diye umut ettiler ama maalesef yani bu böyle gitmiyor. Sonuçta, federasyonun da ben çok aciz olduğunu görüyorum.

‘STADIMIZ KÖTÜMSER TAHMİNLE GELECEK SEZON BAŞINDA BİTER’

Stadı biliyorsunuz mali problemlerle beraber yapmaya çalışıyoruz. Mali problemlerimiz yüzde yüz çözülmüş değil, dolayısıyla büyük sıkıntılar içersinde koca bir stat ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bizim hedefimiz bu sezon bitmeden orada bir maç oynamak en azından son maçı orada oynayıp hatta kupa kaldırmak. Bu iyimser bir tarih. Kötümser tarih de en azından 2-3 ay gecikmeli olarak öteki sezonu başlamak. Kötümser bir tahmin.

‘SLAVEN İLE ABİ-KARDEŞ GİBİYİZ’

Slaven ile ilgili şunu söyleyebilirim. Çok yakın çalışıyorum. Abi-kardeş gibi bir ilişkimiz oldu. Yabancılarla öyle bir kelime kullanılmaz ama o da artık aileden bizim gibi biri oldu. Türk gibi bize çok kaynaştı. Hem bizim toplumumuza kaynaşmasıyla beraber Beşiktaş’taki kaynaşması daha hızlı olmaya başladı. Çok müthiş bir şekilde pozitif yukarıya doğru çıkıyor. Medya ile ilişkileri de iyi. Taraftarla ilişkisi çok iyi. Yöneticiyle ilişkileri çok iyi. Futbolcularla ilişkileri iyi.

‘ARALIK AYINDA BİR SAĞ BEK ALACAĞIZ’

Bakın biz transferlerde gerçekten sık eleyip sık dokuyoruz. Birisi gelsin 3 milyon Euro, 2 milyon Euro yok bizde. Dolayısıyla bir yere kilitlendik. Hatta ama o arkadaşımızın dışında da üç tane daha sağ bek alternatifimiz var. Aralık sonuna kadar inşallah birinden birini bitireceğiz.

‘HER AN BİR FUTBOLCUMUZ GİDEBİLİR’

Stoper ile ilgili belki 7-8 mevkide var. Yani hepsiyle ilgileniyoruz. Çünkü her an için ihtiyacımız olabilir. Her an bir futbolcumuz gidebilir. Her an elimizdeki bir futbolcuya çok iyi bir değer verirler. Onu satıp yerine birini bulmak… Yani biz biraz arşiv yapıyoruz şu anda. Var mı elimizde var. İyileri de var mı var. Ama alıp almayacağımıza daha karar vermedik.

Hürriyet