SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Orduspor’da teknik direktör Ziya Doğan ile anlaşmanın mutluluğu yaşanıyor.

Kulüp basın sözcüsü Durmuş Karaağaç, daha önce marka ve Orduspor’a yakışır bir hocayla anlaşma sağlayacaklarını duyurduklarını hatırlatarak, “Kariyeri başarılarla dolu ve marka bir hoca ile anlaştığımız için mutluyuz” dedi.

Orduspor taraftarlarına ve camiasına verilen sözü yerine getirdiklerini aktaran Karaağaç, Ziya Doğan’ın Orduspor’a kazandırılmasında en büyük payın kulüp başkanı Nedim Türkmen’e ait olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Hocamızı ikna etmek kolay olmadı. Birkaç gündür hocamızı ikna etme konusunda Nedim başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz büyük çaba harcayıp özveri gösterdi. En büyük mutluluğumuz, verdiğimiz sözü yerine getirmek olmuştur. Şimdi sıra futbolcularımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek olacaktır. Bundan sonra Orduspor layık olacağı yerlere gelecektir. Taraftarlarımızdan tek istediğimiz şudur, tek Orduspor vardır. Dargınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakıp Orduspor çatısı altında birleşelim.”

“ORDUSPOR BENİ ÇOK İSTEDİ”

Öte yandan teknik direktör Ziya Doğan da yaptığı açıklamada, Orduspor’a gelmekten mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Şunun bilinmesini isterim ki ben bu zamana kadar zorla ve başka şartları zorlayarak bir yerlere gitmedim. Bu zamana kadar hep istediğim yere gittim. Hiçbir zaman birilerinin vasıtasıyla takım bulmadım. Takımlar hep bunu buldu. Orduspor beni çok istedi. Ben de bunu kabul ettim ama bir gerçek var ki Ziya Doğan hiçbir yere kendi talip olmadı. Türkiye’nin şartlarına bakıldığı zaman bunu kamuoyu değerlendirir.”

ORDUSPOR İLE YEŞİL SAHALARA DÖNÜYOR

1993 yılından itibaren teknik direktörlük yapmaya başlayan Ziya Doğan, 20 yılı aşkın süredir Türkiye liglerinde teknik direktör olarak görev yapmakta. İkişer kez Trabzonspor, Malatyaspor ve Konyaspor olmak üzere Adanaspor, Gençlerbirliği, İstanbulspor, Diyarbakırspor ve Ankaragücü takımlarında teknik direktörlük yapan Ziya Doğan, yaklaşık 3 yıl sonra bir takımla anlaşarak yeşil sahalara geri döndü.

5. TEKNİK DİREKTÖR ZİYA DOĞAN OLDU

Mor-beyazlı ekibin bu sezonki 5. teknik direktörü Ziya Doğan oldu.

Geride kalan 10 haftada teknik direktörler Fikret Yılmaz, Erkan Sözeri, Muhammet Dilaver ve Levent Devrim ile çalışan Orduspor, alınan başarısız sonuçların ardından 4 hocayla da yollarını ayrılmıştı.