SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Varşova

28 Kasım 2014

25 sene önce bu zamanlar yıkılmaya başlanmıştı. Berlin Duvarı… Berlin'de duvar varken zordu Berlin'e gitmek, Moskova'ya ya da Varşova'ya da zordu gitmek. Ancak şimdi öyle mi? Mesela gruptan çıktınız mı gidebiliyorsunuz. 27 Mayıs'ta Varşova'da oynayacak finale. Yapmanız gereken sadece final maçından önce Varşova'ya giden bir uçağa rezervasyon yaptırmak ve Beşiktaş'ı Varşova Ulusal Stadyumu'nda izlemek.

İmkansız mı geldi size düşününce? Rakipleri düşününce daha da mı imkansız geldi?

6 ay kaldı sadece, gün olarak düşünürseniz 180 gün civarı. Hep beraber bekleyip göreceğiz. Olursa olur, olmazsa oturup rakı içeceğiz Beşiktaş Köyiçi'nde…

Ama olursa, olursa donatacağız dört bir yanı bayraklarla, çınlatacağız dört bir yanı şarkılarla…

Ama kalp ilaçları elimizde olacak her zaman. Tansiyon haplarını çantamızda taşıyacağız. 2- 0'dan 2-2'ye nasıl geleceğini düşüneceğiz maçın. “Yaşadık, biliyoruz” diyebileceğiz.

Varşova'ya gidince anlayacağız bunları. “Erken kırmızı kart yemek olmaz” diyeceğiz. “Rehavete kapılmak yok” diyeceğiz. Diyeceğiz demesine ama kim dinleyecek ki? Elbet birisi dinleyecek. Birisi dinleyecek ve Beşiktaş'a puanı getirecek. Puanla birlikte turu getirecek. Turla birlikte kupayı getirecek.

Gelen ağam giden paşam deme lüksün de olmayacak tabi.2-0'dan maçı vermeyeceksin ama yine de üzülmeyeceksiniz. Dedik ya başta; Varşova'yı düşüneceksin. Erken rezervasyonunu yaptıracaksın ve kafan rahat olacak. Mayıs ayının sonu yaklaşınca bakacaksın duruma. Beşiktaş yoksa finalde isteyeceksin uçak parasını Slaven Bilic'den. Beşiktaş varsa finalde ise cebindeki bütün parayı vereceksin meşaleye, sabaha kadar yakmak için…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek