SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ı deplasmanda 3-0 mağlup ettikten sonra Avrupa Ligi’nde Metalist Kharkiv’i de 3-1 yenerek gruptan çıkmayı garantileyen Trabzonspor’da, yüzler gülüyor.

Ligde şampiyonluk yarışına yeniden tutunmanın yanı sıra, Avrupa arenasında Şubat ayının görülmesi; camianın geleceğe tekrar umutla bakılmasına neden oldu.

Metalist Kharkiv maçı sonrası oyuncularıyla kısa bir görüşme yapan Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal’ın, “Kazandığınız ve turu geçtiğiniz için sizi kutluyorum. Ancak oyun temponuzdan ve coşkunuzdan memnun değilim. Daha çok çalışmalı ve birbirinize daha çok yardım etmelisiniz” dediği öğrenildi.

Metalist Kharkiv maçında sol bekte görev verdiği Yusuf Erdoğan’ın performansından memnun olan Ersun Yanal’ın, bundan sonraki dönemde hızından ve oyun bilgisinden yararlanma adına genç oyuncudan bu mevkiide değerlendirmeye devam edebileceği öğrenildi.

Fenerbahçe’yi çalıştırdığı dönemde sol açık olarak görev yapan Caner Erkin’i Avrupa’nın sayılı bekleri arasında sokan Yanal, yeni yıldız adayı Yusuf’u da aynı şekilde parlatmayı planlıyor.

 

Ligtv

Yayınlanma Tarihi:15:24,