SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve Prandelli resmen gönderildi

Ve Galatasaray'da Cesare Prandelli dönemi sona erdi. Resmi açıklama yönetici Ali Dürüst'ten geldi. İtalyan hocaya tazminat olarak 2 milyon euro ödenecek.

Güncellenme: 17:35, 28/11/2014
Ve Prandelli resmen gönderildi

Galatasaray’da beklenen son! Yönetici Ali Dürüst, Prandelli ile yollarını ayırdıklarını resmen açıkladı. Son antrenmanda takımın başında kaleci antrenörü Taffarel yer aldı. Hamza Hamzaoğlu ile prensipte anlaştıklarının altını çizen Dürüst, Gaziantepspor maçınada ise takımı Claudio Taffarel’e emanet edeceklerini söyledi. Galatasaray’ın karşılıklı olarak sözleşmesini feshettiği Prandelli’ye 2 milyon euro ödeyeceği belirtilirken detayların ilerleyen saatlerde KAP’a bildirileceği öğrenildi.

İtalyan teknik adam, 7 Temmuz Pazartesi günü Galatasaray’da işbaşı yapmıştı. Prandelli, Galatasaray’ın başında Süper Lig’de 10, Avrupa kupaları’nda 5 ve Süper Kupa’da 1 olmak üzere toplam 16 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda toplam 6 galibiyet elde eden Prandelli, 3 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı. Prandelli’nin Galatasaray’ı 16 karşılaşmada 15 gol atarken kalesinde 29 gol gördü.

 

 

Yayınlanma Tarihi:15:52,