SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de forvet hattının formsuzluğu sorgulanıyor. Emenike ve Sow'un hâlâ beklenen patlamayı yapamaması, Diego Ribas’ın da istenilen düzeyde olmaması nedeniyle takımın futbolunun yavaşladığı, bu durumunun skora da etki ettiği konuşuluyor… Nijeryalı santrfor Emenike için takım arkadaşlarının şöyle bir yorumu var: “Pas atması gereken yerde atmaz, vurulması gereken yerde de vurmaz. Topla buluştuğu zaman genelde pozisyonun gerektirdiği hareket ne ise aksini yapar.”

Son oynanan Bursa deplasmanında topu alıp gitmesi gereken yerde geriye dönen, pas verip boşa kaçması gereken anlarda da çalım atmaya kalkan Emenike'nin kritik maçlarda (örneğin G.Saray) kaçırdığı gol pozisyonlarının skora direkt etki yaptığı ifade edildi. Pozisyon bilgisi zayıf olan 27 yaşındaki yıldızın, gücü ve kuvveti yerinde olduğu zaman takımı öne iterek olumlu işlere de imza attığı söylenirken hem takım arkadaşları hem de teknik heyet tarafından birçok kez uyarı almasına rağmen oyun içindeki yanlışlarını düzeltemeyen Emenike'ye görüntülü analiz de fayda getirmedi.

İSYANKAR SOW!

Fenerbahçe’nin diğer yıldızı Sow'un performansı da takım içinde gündemde… Duygusal olduğunu her fırsatta gösteren Senegalli’nin, yedek başladığı maçlarda isteksiz görüntüsüyle beklenen katkıyı yapamadığı vurgulanıyor. Tecrübeli oyuncu; aldığı kilolar, santrfor oynama isteği ve yedek kalınca düşen formuyla isyankâr bir görüntü çiziyor. Beşiktaş derbisinde sonradan girip gol atsa da bunun dışında etkinlik gösteremeyen Sow, son haftalarda formayı Alper’e kaptırdı ancak bunun da kendisini hırslandırmadığı görüşü var. Sow’un şu anki çizgisiyle bu hafta da forma giymesi zor gözüküyor.

Vatan