SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosingwa Reis!

28 Kasım 2014

FUTBOLDA geleceğe dair planların hiçbir garantisi yok. En kolay dedikleriniz zor, zor dedikleriniz kolay olabilir.Bunun örneğini dün bir kez daha yaşadık. Yedek kadrosuyla Trabzon'a gelen Metalist takımı, beklenenin aksine dirayetli çıktı. Maçın başından sonuna kadar disiplinden vazgeçtiler.

TRABZONSPOR, Galatasaray maçında olduğu gibi tutuk başladı, 10 kişi kaldı ama maçı bırakmadı. Ersun Yanal kısa süre içinde bu takıma çok bir şey veremez. Sadece hücum aklını geliştirebilir. Ben şahsen, sahada oynayan takımı hala Vahid hocanın takımı olarak görenlerdenim. Kısa süre içinde Yanal'ın bu takıma vereceği çok bir şey olamaz. Metalist Kharkiv maçında bir kez görüldü. Trabzonspor 3-1 değil de berabere kalsa da Ersun Yanal'ı suçlamak yersiz olacaktı.

Waris çıkabilirdi

ANCAK Yanal'ın oyunun sonunu görmeden bazı hamle yanlışları oldu. Bunu kabul etmek gerek. Futbolcular onu tanıyacak o da oyuncularını. Cardozo değişikliği yerine Waris olabilirdi mesela! İkinci başka bir şey, Mehmet Ekici'nin yanında Salih Dursun şart. Ya da ona el ayak olacak biri. Salih, orta alana dinamizm getiriyor.

TRABZONSPOR yedek kadrolu rakibine çok pozisyon verdi. Rakibinden çok top çaldı, bir o kadar da kaptırdı. Ukrayna ekibi zaman zaman ortayı ve kenarları rahatça geçti. Yanal iki de iki yaptıysa bunu önce Bosingwa'ya sonra Mehmet Ekici'ye borçlu. Bosingwa hem Galatasaray hem de bu maçın tartışmasız yıldızı, herşeyi.

HER golde payı var. Tüm ataklar onun kanadından geldi. Yusuf hücum oyuncusu ama Jose Bosingwa kadar bindirme yapamadı. Ekici ve Bosi…

PORTEKİZLİ savunmacı demek isterdim ama Trabzonspor taraftarının seslendiği gibi Bosi Reis demek istiyorum. Şu an takımın yüzde 30'u Bosingwa. Onun yanında Ekici. Trabzonspor oyuna ağırlığını koymadani rakibine oyununu kabul ettirmeden, kötünün iyisi bir performansla ve iki oyuncuyla kazandı. Artık gruptan çıktı. Önemli olan yeni bir çehre yakalayan bordo-mavililerin bundan sonra ne yapacağı…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek