SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son olarak Dortmund formasını giyen genç futbolcu, kariyerini Türkiye’de sürdürmek istediğini açıkladı. 22 yaşındaki oyuncu bir aksilik olmazsa ara transfer döneminde Türkiye’de forma giyecek. Forvet arkası ve kanatlarda görev yapan genç yetenek Dortmund’da yeteri kadar süre alamadığı için böyle bir karar aldığını açıkladı.

Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Kloop kendisine güvense de çok fazla forma şansı bulamadığını ifade eden Ufuk, “Avrupa’nın en iyi takımlarından birinde oynuyorum ve Dortmund gibi güçlü bir ekipte forma şansı bulmak kolay değil. Reus, Kagawa, Mikhitaryan gibi futbolcularla idman yapmak bir futbolcu için büyük şans olsa da ben yeteneklerimi sergilemek istiyorum. Hocam kendimi biraz daha geliştirmem gerektiğini söyledi. Ben de yeni bir sayfa açıyorum. Türkiye Ligi kaliteli bir lig. Oyun tarzıma çok uygun olduğu için böyle bir karar aldım. Benim futboluma en uygun takıma transfer olacağım” dedi.

Henüz 6 yaşında Schalke scoutları tarafından keşfedilen Ufuk Özbek 17 yaşına kadar burada oynadıktan sonra Saarbrücken ve Dortmund forması giydi.

ufuk-423