SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Anderlecht maçının ardından açıklamalarda bulundu. İtalyan hoca, Devler Ligi’ndeki başarısızlığa rağmen istifayı düşünmediğini söyledi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA…

“Yola devam edeceğiz. Avrupa’dan elendiğimiz için üzgünüz ama biz profesyonelleriz ve yolumuza devam edeceğiz. Kesinlikle yaptığım açıklamam gibi hiçbir şekilde bir tazminat yok sözleşmede. Sözleşemle ilgili konuşmak istemiyorum şu anda. Maçla ilgili konuşalım. Ben bütün sorumlulukları alıyorum bu konuda. İsterseniz yöneticilerle konuşabilirsiniz.”

“İYİ BİR GALATASARAY VARDI”

“Maçta iyi bir Galatasraay vardı. 44. dakikada şanssız bir şekilde gol yedik. Şkinci yarıda öne geçmeye çalıştık. Gayet de iyi oynarken böyle bir şanssızlık oldu.”

“OYUNCULAR ARASINDA GERGİNLİK NORMAL”

“Gerginlikler olabilir. Oyuncularımız insan. Bu durumu yaşıyorlar. Bu nedenle her şeylerinmi ortaya koymaya çalışıyorlar. Bu durumda gerginlikler olabilir. Varını yoğunu oyuna koyan insanlar bunlar. Gerginlikler normal”

“BU BİR SKANDAL”

“Maç programı ilk açıklandığında söylemiştik. Gaziantepspor ile kısa bir süre sonra oynayacak olmamız bir skandal ve UEFA’nın buna el atması lazım diye. Bu ikinci kez başımıza geliyor. Bunun önlenmesi gerekiyor.”

BRUMA VE TELLES NEDEN OYNADI?

“Bruma, U21 Portekiz Milli Takımı’yla 2 hafta birlikte oldu ve çarşamba günü döndü. Döndüğünde güçlenmesi için fiziksel antrenmanlar yaptırıyoruz. Telles de aynı çalışmaları yapıyor güçlenmek için. Birkaç gündür oynayacaklarını bildikleri için takımla birlikte çalışıyorlardı.”