SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cesare’nin eseri!

27 Kasım 2014

PRANDELLI geldiğinden bu yana çok istikrarlı devam ediyor! Bu istikrarın başarı olması en büyük dileğimizdi ancak ne yazık ki sarı-kırmızılılara belki de tarihinin en kötü sonuçlarını yaşatıyor. Bu takım en kötü döneminde bile derbilerde ya da Avrupa maçlarında bir başka motivasyonla oynamayı beceriyordu. Ama İtalyan hoca onu da kaybettirmeyi başardı. Başkan ve yönetimin Prandelli'yi göndermek için daha neyi beklediğini anlamakta güçlük çekiyorum. Ben olsam Belçika'dan onu direkt ülkesine yollarım. Çünkü orası İtalya'ya daha yakın! Kulübede bir hoca olmasa dahi bu takımın daha iyi sonuçlar alacak kalitesi var. Takımı sahanın içinde Melo yönetse bundan kötü olmazdı.

MAÇA gelince; İtalyan hocanın yine yanlış bir dizilişle oyuna başladığını görüyoruz. Neden 4-4-2'yle oynamaz, neden Umut'la başlamaz gerçekten şaşıyorum. Hadi Umut'u oyuna alıyorsun, bunun dakikası 80 mi olmalı? Prandelli'nin oyunu okuyamaması, müdahale edememesi de hayal kırıklığı. Takımdaki en büyük problem, oyuncularda hocalarına güvenmedikleri için ne bir motivasyon var ne de bir mücadele. Ayrıca güçsüz oldukları da aşikar. İkili mücadele kaybettikten sonra kartlık faul yapmaları bunun en büyük göstergesi. Bu takım idmanda ne çalışıyor, merak ediyorum doğrusu.

Altından kalkamazlar

BURAK'A gelince; oyuna herhangi bir katkısı yoktu ve ofsayta düşme hastalığı devam ediyor. Hocanın bel bağladığı Bruma'ya bakıyorsun final paslarında sıfır çekti. Savunma oyuncuları yenilen golde de duran toplarda da doğru düzgün pozisyon alamadılar. Yani oyun içinde nasıl bir taktikle oynadıklarını anlamak çok zor.

BU sonuçla Avrupa hayali tamamen biterken, kulübü bundan sonra daha büyük sıkıntıların bekleyeceği ortada. Ligde de işler iyi gitmiyor. Eğer bu başarısızlık önümüzdeki yıl da Avrupa'ya gidememeyi getirirse bu yükün altından kimse kalkamaz. G.Saray'da zaten büyük ekonomik sıkıntı var, işler daha da içinden çıkılmaz hale gelir.

KARŞILAŞMADA düdük çalan hakem Ivan Bebek'in birkaç faul hatası dışında oyunun sonucuna etki eden bir kararı yoktu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek