SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşamla ölüm arasındaki ince çizgi…

Mehmet’in boynunun 2 cm daha dönmesi halinde kırılabileceği, dolayısıyla yıldız oyuncunun hayatını kaybedebileceği öğrenildi. Ağrılara rağmen maça devam ederek büyük risk aldığı da belirtildi.

Güncellenme: 08:31, 26/11/2014
Yaşamla ölüm arasındaki ince çizgi…

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe'nin Bursa deplasmanı 1-1 biterken yaşanan iki olay skorun önüne geçti. Bunlardan birisi Caner Erkin'in teknik direktör İsmail Kartal'a yönelik tepkisiydi. Diğeri ise ilk yarıda yaşanan bir pozisyon sonrası Mehmet Topal'ın kafa üstü yere düşmesiydi. Mehmet'in başına gelenin ne kadar ciddi olduğu dün daha iyi anlaşıldı. O pozisyonda Mehmet'in boynunun sadece 2 cm daha dönmesi halinde kırılabileceği, dolayısıyla yıldız oyuncunun hayatını kaybedebileceği öğrenildi.

Doktorlar, ağrılara rağmen maça devam eden yıldız ismin büyük risk aldığını da vurguladı. Diğer yandan boynundaki yumuşak dokuda ödem tespit edilen Mehmet Topal'ın bir süre evinde dinlenmesine karar verildi. Nitekim başarılı futbolcu dün sabah yapılan antrenmana katılmadı. Mehmet'in birkaç gün boynundaki boyunluk ile hayatına devam edeceği kaydedildi. 28 yaşındaki oyuncunun Eskişehir maçına yetişme ihtimalinin bulunduğu belirtildi.