SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

LuaLua’ya af geliyor

1 Ekim’de kadro dışı bırakılan LuaLua’nın hafta içinde affedilmesi bekleniyor. Yönetim ise tazminatı nedeniyle şimdilik Mehmet Özdilek’in arkasında duruyor. Fakat Şifo istifa ederse, ‘dur’ denmeyecek

Güncellenme: 08:35, 26/11/2014
LuaLua’ya af geliyor

AMKSPOR / Safa Can KONUKSEVER

10 hafta sonrasında 10 puanı bulunan Çaykur Rizespor, bu sezon evinde galibiyet yüzü göremedi. Deplasmanda 2 kez kazanabilen yeşil-mavili ekipte hareketli günler yaşanıyor. 4. haftadaki Bursaspor maçında sonra kadro dışı bırakılan ve 1 Ekim'den beri takımdan ayrı olan Lomana LuaLua'ya da artık af yolu açıldı.

Teknik direktör Mehmet Özdilek'in disiplinsiz davranışları nedeniyle takımda istemediği Kongolu futbolcu, alınan kötü sonuçlar ve taraftar baskısı nedeniyle affedilecek. Yönetim, tecrübeli yıldıza bir şans daha verecek. Bu konuda Mehmet Özdilek'le de gerekli görüşmelerin yapıldığı öğrenildi.

U21 takımıyla bu süreçte idmanlara çıkan ve eksiği olmayan LuaLua'yla ilgili karar hafta içinde açıklanacak. Aynı zamanda beklentilerin uzağında kalan takımdaki bazı futbolcuların da ciddi şekilde uyarılacağı belirtildi.

4 MİLYON TL MALİYETİ VAR

Mehmet Özdilek ise şimdilik gönderilmeyecek. Başkan Metin Kalkavan'ın genç hocanın arkasında olduğu öğrenildi. Yönetimin devam kararı almasındaki en önemli etken 3 yıllık sözleşme dolayısıyla yüksek tazimanatı. Yardımcılarının ücretleri ve primler dahil yıllık toplam 4 milyon TL maliyeti olan Özdilek, istifa etmesi durumunda ise yollar ayrılacak.