SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü 2’inci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Takımımız her geçen gün daha iyiye gidiyor. İnanmış, birbirini seven futbolculardan oluşan bir takımımız var. Takım ruhu oluşmuş. Şampiyonluk için top oynuyorlar” açıklamasında bulundu.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Çebi, “Biz Başakşehir’de oynamayı çok arzu ettik; ancak bize iki maç tahsis edebildiler. Bunlardan bir tanesinin de Trabzonspor maçı olmasını istiyorduk; maalesef bunu Akhisar olarak fix etmek istediler. Zemin açısından üst üste maç oynanma riski nedeniyle maalesef Trabzonspor maçını Başakşehir’de oynayamayacağız” ifadelerini kullandı.

“TRABZONSPOR KABUL EDERSE…”

İkinci başkan Çebi, “Trabzonspor maçını ya Ankara’da ya da Konya’da oynamayı düşünüyoruz. Beşiktaş’ın her yerde taraftarı var. Onların da gönlünü yapabilmeyi çok arzu ediyoruz. Konya için Trabzonspor’un onayına ihtiyacımız var. Onlar Ankara konusunda mutabıklar; ama Konya için kendi yönetimlerinde bir değerlendirme yapacaklar ve bize cevaplarını verecekler. Kabul ederlerse, değişik bir şey olmazsa Trabzonspor maçını Konya’da oynayacağız. Galatasaray maçının nerede oynanacağını söylemek için henüz erken” değerlendirmesinde bulundu.

“KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ”

Çebi, “Asteras maçı öncesi takımımız moralli. Bu elbette ki bir avantaj, ama biz ne kadar moralli olursan karşı taraf da o kadar hırslı olacaktır. Biz oradaya da kazanmak için gidiyoruz. Hayırlısı olsun. Alacağımız bir puan grupta çıkmamızı sağlayacaktır. Tottenham maçından alacağımız galibiyet lider olarak çıkmamızı sağlayacaktır” dedi.

“ADALET HERKESE EŞİT DAĞITILMALI”

Ahmet Nur Çebi, “TFF’nin hakemlere yönelik taciz ve saldırılara yönelik ağır cezalar içeren yeni yönetmenliğini gayet olumlu görüyorum; ama geç kalınmış. Sadece uygulamasında hak ve adalete sadık kalınması gerekir. Temsilcinin veya hakemin vicdanları ve sorumlulukları çok önemli. Herkes için adaletin eşit dağıtılması gerekir. Karar vericiler çok hassas olmalı” şeklinde konuştu.

STOPER İÇİN DÖRT ALTERNATİFİMİZ VAR

Ahmet Nur Çebi, stoper arayışında Spartak Moskova’daki Serdar Taşçı ve Laziolu Ciani’nin gündemde olduğu iddiasıyla ilgili olarak ise, “Her ikisi de gündemimizde değil. Kafamızda stoper transferi var. Alternatiflerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Üç dört alternatifimiz var. Üzerlerinde çalışıyoruz. Beşiktaş için en iyi transferi yapmak için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Radyospor

Yayınlanma Tarihi:15:31,