SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan’dan çok özel açıklamalar

UEFA'da yılın 11'ine aday gösterilen Arda Turan, Türk futbolseverlerden destek bekliyor. İspanya'da CNBC-e Genel Yayın Yönetmeni Servet Yıldırım'a konuşan Arda Turan, sözleşmesi bitene kadar Atletico Madrid'den ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

Güncellenme: 15:01, 26/11/2014
Arda Turan’dan çok özel açıklamalar

Atletico Madrid’in Türk yıldızı Arda Turan, İspanya’daki evinin kapılarını CNBC-e Genel Yayın Yönetmini Servet Yıldırım’a açtı.

UEFA’da yılın 11’ine aday gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren milli futbolcu, Türk futbolseverlerden destek istedi. Avrupa'ya gelirken kariyer hedeflerinin arasında böyle bir başarı elde etmenin bulunduğunu söyleyen Arda, “Ben takım oyununa uygun, takımın başarısına odaklanmış bir oyuncuyum, ama bireysel olarak da başarı elde etmek önemli. Yaptığınız meslekte bir şeyleri değiştirmek, genç arkadaşlarımızı futbola heveslendirmek çok önemli. Oyunun iyi tarafını göstermek amacında olan bir oyuncuyum. Böyle bir ödüle aday olarak gösterilmekten onur duydum. Bu Türk futbolu için de bir onurdur. Bu başarıları elde etmek için çok çalışıyorum” dedi.

Atletico’da mutlu olduğunu belirten Arda, İspanya’daki geleceği ile ilgili konuştu. Şu anda takım olarak her şeyin istedikleri gibi gittiğini ifade eden Arda, “Bu seviyelerde kırılma noktaları çok hasas. Her maçı çok dikkatli oynamamız gerekiyor. Atletico Madrid ile 2017'ye kadar sözleşmem var ve Avrupa'nın en çok kazanan takımlarından birinde oynuyorum. O yüzden buradan gitmek gibi bir düşüncem yok. Kalbim, ruhum burada çok mutlu, kendimi çok iyi hissediyorum” şeklinde konuştu.

Arda Turan, ligde ve Avrupa’da zor günler geçiren Galatasaray’ın bu süreci en kısa zamanda atlatacağı görüşünde… Sarı kırmızılıların hedefinin dördüncü yıldızı takmak olduğunu söyleyen Arda, “Şu anda Galatasaray çok iyi bir sezon geçirmiyor. Ancak ligde hiçbir zaman çok fazla geriye düşmediler. Sıkıntılı bir süreç olduğu doğru, ama inancı ve umudu bitirmemek lazım. Daha kaybedilmiş bir şey yok. Sonuna kadar kalbim onlarla olacak” dedi.

A Milli Takım'ın Avrupa şampiyonasına gitme şansını değerlendiren Arda Turan, Brezilya maçında yaşanan protestolara sert tepki gösterdi. Finallere gitme şanslarının devam ettiğine dikkat çeken yıldız futbolcu, “Yapılmayacak diye bir şey yok. Daha önce nerelerden ne durumlara geldik. Hollanda maçında maalesef cezalıyım, ancak arkadaşlarıma güveniyorum. Yapabiliriz, inancım var benim. Sonuna kadar pes etmeyeceğiz” diye konuştu.

Malaga maçında kısa süreli bir baygınlık yaşayan milli oyuncu şu an kendisini çok iyi hissettiğini sözlerine ekleyerek, “Ufak bir darbeydi, şu anda gayet iyi durumdayım. Darbenin şiddeti ve o anki durum kötüydü, ama şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Sadece ufak bir baygınlık ve ufak bir kanama oldu. Sonra devam ettim zaten. Benim için dua eden herkese çok teşekkür ederim” dedi.

CNBC-e