SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’e bir şok daha

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in "Belediye sokak köpeklerini zehirlesin, yoksa bu iş bana kalacak" sözleri üzerine bir suç duyurusu da Galatasaray Kulübü'nden geldi.

Güncellenme: 14:35, 25/11/2014
Volkan Demirel’e bir şok daha

Geçtiğimiz Ağustos ayında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Manisa’da oynanan TFF Süper Kupa sonrası Volkan Demirel, sarı-kırmızılı oyuncu Felipe Melo’yu kestederek “Belediye sokak köpeklerini zehirlesin, yoksa bu iş bana kalacak” demişti. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar Anonim Şirketi, bu sözler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Galatasaray, Fenerbahçeli kalecinin 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Şikayet dilekçesinde, müsabaka sonrası Volkan Demirel’in hakaret içeren tezahürat ve şiddete neden olabilecek açıklamalar yaptığı belirtildi.

DOSYA MANİSA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA GÖNDERİLDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayete konu eylemin Manisa’da yapılmış olan müsabaka sırasında ve sonrasında olduğunu kaydetti. Suç yerinin Manisa olduğunu belirten savcılık, soruşturma dosyası hakkında yetkisizlik verdi. Dosya Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

İSTANBUL’DAKİ DOSYADA TAKİPSİZLİK KARARI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz haftalarda hayvanseverlerin şikayeti üzerine Volkan Demirel hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçu kapsamında başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı vermişti. Savcılık, “Şikayete istinaden şüpheli hakkında soruşturma yapılmış ise de şüphelinin sarf ettiği sözlerin maç sırasında oluşan gerginlik sonrasındaki başka konuya ilişkin açıklamalar niteliğinde olduğu, suç unsurlarının oluşmadığı anlaşılmıştır” cümlelerini takipsizlik kararına gerekçe olarak göstermişti.

Yayınlanma Tarihi:14:04,