SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan sert sözler

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Furkan Aldemir'in ayrılık kararı ve takımdaki maddi sıkıntılar hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 16:37, 25/11/2014
Ergin Ataman’dan sert sözler

Kulüp televizyonu GSTV’nin sorularını yanıtlayan Ataman’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

*Furkan hakkında hukuki süreç nasıl işler bilgim yok. Furkan’nın NBA’de oynaması hepimize gurur verir ancak bizim de devam eden bir sezonumuz var.

*Furkan’ın sağlıklı bir karar verdiğine inanmıyorum.NBA’de henüz galibiyet almamış, ligin en kötü takımına gidiyor. Bizde iki yıl daha oynayacağının sözünü vermişti. Bir yıl daha bizde oynasaydı eğer daha iyi bir takıma yıldız olarak giderdi.

*Oyuncuyu menajerleri o şekilde yönlendirmiş. Menajer oyununa geldi. Galatasaray, Furkan’ı Pınar Karşıyaka’dan alırken çok ciddi bir yatırım yapmıştı. Ayrıca ben de dahil hiç kimsenin geçmiş sezonlardan alacağı yok. Hepsi ödendi. Bu sezon bazı sıkıntılar oluyor ama bu kimseyi haklı yapmaz. Gidiş şekli bence sevimli değil. NBA takımının da yaptığını etik bulmuyorum.

*Gönül ister ki tüm ödemeler zamanında yapılsın ama futbol takımında da aynı sorunlar var.

*Bizi ortada bırakanların birisi de sponsorumuz Liv Hospital. Biz son 2 yılda bu kadar başarılı olmuşken, 5 milyon dolarlık sponsorluk ücretini 1 milyon dolara indirdiler. Rakiplerimiz 10-20 milyon dolar alıyorlar. Liv Hospital’ın yaptığını içime sindiremiyorum.

*Ünal Aysal bu kulübün artık başkanı değil ancak basketbol takımına sahip çıkabilecek güçte olduğunu biliyorum, bunu yapabilir. Galatasaray’da bir sürü çeşitli holdinglerde bir sürü patron/CEO var. Bu isimler son maçta kutlamalara gelmek yerine maddi anlamda da destek verebilirler.

*Galatasaraylılık, Galatasaray’ı şampiyonluk maçında desteklemek değil, o günlere gelene kadar destek olmaktır.

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:34,